Wisła kupuje rodzinny dom Jerzego Pilcha

Wisła kupuje rodzinny dom Jerzego Pilcha

Wisła kupuje rodzinny dom Jerzego Pilcha

Udostępnij

Rodzinny dom Jerzego Pilcha w Wiśle będzie własnością miasta. Burmistrz Wisły Tomasz Bujok poinformował, że niebawem podpisany zostanie akt notarialny z obecną właścicielką domu i spadkobierczynią pisarza, córką Magdaleną Bielską. Radni chcą utworzyć w budynku instytucję kulturalną, która m.in. upamiętni życie i twórczość Pilcha.

O zamiarze kupna domu na Parteczniku władze miasta poinformowały w 2021 roku podczas pierwszej edycji Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha. Akt notarialny ma zostać podpisany z końcem marca.

Burmistrz Wisły wyjawił, że „jedno piętro na pewno będzie poświęcone pisarzowi”, włącznie z gabinetem, w którym tworzył. „Na drugim piętrze chcemy zrobić salki warsztatowe. Myślimy także o urządzeniu pokoi dla artystów, którzy chcieliby tam popracować np. przez kilka tygodni” – dodał.

Dom rodziny pisarza na Parteczniku to budynek z połowy lat 80. XX wieku, usytuowany na skarpie. Przez ponad 30 lat mieszkała w nim matka pisarza, Wanda Pilch.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się