Międzynarodowe Targi Książki, Abu Dhabi

Międzynarodowe Targi Książki, Abu Dhabi

Wizyta wicepremiera Glińskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Abu Dhabi rozpoczynają się Targi Książki - Polska gościem honorowym

Udostępnij

W środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński rozpoczyna dwudniową wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), gdzie m.in. weźmie udział w 28. Międzynarodowych Targach Książki w Abu Dhabi. Polska jest po raz pierwszy gościem honorowym wydarzenia.

MKiDN poinformowało, że w środę wicepremier Gliński będzie uczestniczył w oficjalnym otwarciu Międzynarodowych Targów Książki. Zaraz po tym – podczas otwarcia polskiego stoiska, na którym zostanie zaprezentowany m.in. polski dorobek literacki – zaplanowane jest przemówienie ministra kultury.

"Tegoroczne targi, które odbywają się pod patronatem Jego Wysokości Szejka Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, Księcia Korony Abu Dhabi i Zastępcy Głównego Dowódcy Sił Zbrojnych ZEA, są dla nas ogromnym wyróżnieniem i okazją do prezentacji polskiej książki – dorobku polskich wydawnictw przed wielonarodową i wielokulturową publicznością" – zwraca uwagę MKiDN.

Międzynarodowe Targi Książki w Abu Dhabi to jedna z najważniejszych imprez tego rodzaju na Bliskim Wschodzie, w której w 2017 r. wzięło udział 1320 wystawców z 65 krajów, a odwiedziło ją ponad 300 tys. zwiedzających. Dotychczas gośćmi honorowymi targów były m.in. Szwecja, Islandia i Wielka Brytania, a w ubiegłym roku Chiny. Polska jest obecna na targach od 2015 r. Tegoroczną wieloaspektową prezentację polskiej kultury przygotowała Ambasada RP w Abu Dhabi oraz Instytut Książki we współpracy z Biblioteką Narodową i Instytutem Adama Mickiewicza.

Na czwartek zaplanowano spotkanie ministra Glińskiego z minister kultury i rozwoju wiedzy ZEA Noura Bint Mohammad Al-Kaabi.

W trakcie wizyty minister kultury przekaże także list premiera Mateusza Morawieckiego do wiceprezydenta i premiera ZEA, władcy Dubaju, szejka Mohammeda Bin Rashid Al - Maktouma, potwierdzający udział Polski w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju. List zostanie złożony na ręce minister stanu ds. zagranicznych, managing director of Dubai EXPO 2020 Reem Al-Hashimi.

 "Będzie to kolejna okazja do pokazania emirackiej i międzynarodowej publiczności naszego dorobku kulturowego, gospodarczego i społecznego" – podkreśla MKiDN.

Tematem Expo 2020 będzie "Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość"


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się