Woźniak, Socha i Herling-Grudziński na Międzynarodowych Targach Non/fiction w Moskwie

Woźniak, Socha i Herling-Grudziński na Międzynarodowych Targach Non/fiction w Moskwie

Woźniak, Socha i Herling-Grudziński na Międzynarodowych Targach Non/fiction w Moskwie [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Na Międzynarodowych Targach Non/fiction w Moskwie nie brak w tym roku literatury polskiej. W niedzielę z czytelnikami spotkali się Marcel Woźniak i tłumaczka Nina Fiodorowa, zaprezentowano rosyjski przekład „Innego świata” Herlinga-Grudzińskiego i „Lekcji o Proście” Czapskiego, a wykład poświęcony literaturze dziecięcej wygłosił Piotr Socha.

Tradycyjnie polskiemu stoisku towarzyszy na targach program literacki, który w tym roku organizowany jest w całości przez Instytut Polski w Moskwie. Marcel Woźniak i tłumaczka Nina Fiodorowa przypomnieli rosyjskiej publiczności wznowiony niedawno przekład „Złego” Leopolda Tyrmanda w tłumaczeniu Kseni Starosielskiej i Niny Fiodorowej. W ramach Roku Herlinga-Grudzińskiego Irina Krawcowa z wydawnictwa Iwana Limbacha, poetka i dziennikarka Elena Fanajłowa oraz historyk Konstantin Lwow zaprezentowali rosyjski przekład „Innego świata” (godz. 17:00). Na zakończenie tłumaczka i ekspertka IP w Moskwie Anastazja Wiekszina przedstawiła przekład na język rosyjski „Lekcji o Prouście” Józefa Czapskiego oraz dwujęzyczne wydanie jego antologii polskiej poezji wojennej. Wszystkie te wydarzenia odbyły się na polskim stoisku.

Dodatkowo, w ramach programu ilustratorskiego targów Non/fiction, wykład wygłosił Piotr Socha, którego „Pszczoły” i „Drzewa” przy wsparciu Programu Translatorskiego ©Poland wydało w Rosji Wydawnictwo Samokat.

Moskiewskie targi potrwają do jutra.

Zobacz galerię


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się