Wraca konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla

Wraca konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla

Wraca konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla

Udostępnij

Biblioteka Raczyńskich i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera po wywołanej pandemią przerwie wznawiają Konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla dla książek podróżniczych i krajoznawczych. Obejmuje on książki wydane w 2021 roku. Zgłoszenia należy wysyłać do 30 czerwca.

Celem nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematykę podróżniczą i krajoznawczą, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o świecie. Kapituła konkursu oceniając publikacje bierze pod uwagę ich stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską.

Zgłoszenia należy dostarczyć na adres Biblioteki Raczyńskich: plac Wolności 19, 61-739 Poznań (z dopiskiem „Konkurs im. A. Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla”). Formularz zgłoszeniowy można przesłać także na adres e-mailowy sekretariat@bracz.edu.pl w terminie do 30 czerwca. Decyduje data stempla pocztowego.

Konkurs organizują Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie prowadzona przez synów Arkadego Fiedlera. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla – zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk – Urząd Miasta Puszczykowa.

Wręczenie Nagrody Bursztynowego Motyla odbędzie się w Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele współpracujących podmiotów oraz przedstawiciele poznańskiego środowiska kultury i nauki, wydawcy, dziennikarze i bibliotekarze.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się