"Kulturalne" imieniny Jana Kochanowskiego | 25 czerwca, Ogród Krasińskich w Warszawie

"Kulturalne" imieniny Jana Kochanowskiego | 25 czerwca, Ogród Krasińskich w Warszawie

"Kulturalne" imieniny Jana Kochanowskiego | 25 czerwca, Ogród Krasińskich w Warszawie

Udostępnij

Rozmowy o literaturze, koncerty i mecz poetycki, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy, a oprócz tego wiele atrakcji dla dzieci i stoiska najciekawszych polskich wydawnictw. Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty.

Imieniny Jana Kochanowskiego odbędą się w ostatnią sobotę czerwca, tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Krasińskich. Bohaterką jubileuszowej, dziesiątej edycji wydarzenia będzie Maria Konopnicka – z okazji obchodzonego właśnie roku poetki na Imieninach pojawią się badaczki jej biografii i twórczości, a najciekawsze fragmenty listów, które Maria Konopnicka pisała m.in. do swoich dzieci i przyjaciół, odczyta Anna Seniuk. Postać poetki stanie się także pretekstem do rozmów o ukochanych książkach z dzieciństwa, krytyce literackiej czy o tym, co współcześnie oznacza bycie pisarką, a w zakamarkach Ogrodu Krasińskich będzie można spotkać… krasnoludki. Fakty i mity na temat tych istot w rozmowie z Karoliną Głowacką przybliży Maciej Szymanowicz, a o atrakcje dla najmłodszych czytelników zadbają również m.in. Teatr Baj i zespół Czereśnie. Teatr Baj pojawi się na Imieninach z lalkami ze spektaklu
Na jagody, zespół Czereśnie – z repertuarem zainspirowanym śpiewnikiem dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej i Zygmunta Noskowskiego.

Nie zabraknie stałych punktów programu: przyciągającego rzesze warszawiaków meczu poetyckiego, podczas którego dwie drużyny aktorów będą konkurowały w interpretowaniu wierszy, spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, wykonania Pieśni świętojańskiej o Sobótce – tym razem w interpretacji Tadeusza Woźniaka z udziałem m.in. Joanny Majchrzak, Asi Nawojskiej i Mikołaja Trzaski – czy dansingu pod gwiazdami. Taneczne przeboje z lat 50. i 60. we współczesnych aranżacjach wykona Barbara Wrońska.

Obok najciekawszych uczestników i obserwatorów polskiego życia literackiego – pisarzy, poetów, ilustratorów, literaturoznawców, dziennikarzy i aktorów – jak co roku w Ogrodzie Krasińskich pojawią się najważniejsze polskie wydawnictwa. W ogrodowych alejkach będzie można znaleźć stoiska ponad sześćdziesięciu wydawców, a przy nich spotkać autorów podpisujących książki.

Pełny program wydarzenia już wkrótce.

O Imieninach Jana Kochanowskiego:

bn.org.pl/projekty/imieniny-jana-kochanowskiego


Imieniny Jana Kochanowskiego na Facebooku:

facebook.com/Imieniny-Jana-Kochanowskiego-literacki-piknik-Biblioteki-Narodowej-103418548100053/

 

 

 

Imieniny Jana Kochanowskiego

25 czerwca 2022, od godz. 11:00

Ogród Krasińskich w Warszawie

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się