Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w lipcu

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w lipcu

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w lipcu

Udostępnij

IX Rabka Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2022 w Rabce-Zdroju. Zapisy na wydarzenia będą otwarte już od 4 lipca.

W programie znalazły się łącznie 62 wydarzenia zarówno dla małych, jak i dużych uczestników: warsztaty, spotkania autorskie, wieczory wspólnego czytania, wystawy, gra miejska, liczne animacje w „czytelni na polu”, a także inspirująca  konferencja ekspercka dla dorosłych.

Udział w festiwalu potwierdzili m.in.: Barbara Gawryluk, Sasza Hady, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Olech, Renata Piątkowska, Jolanta Richter-Magnuszewska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Wasilkowska, Elżbieta Wasiuczyńska, Agnieszka Wolny-Hamkało oraz następujące duety autor/ilustrator:  Tina Oziewicz i  Aleksandra Zając, Wojciech Widłak i Aleksandra Krzanowska, Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra.

Wśród gości zagranicznych znaleźli się: Elina Ellis (Ukraina/Wielka Brytania), Iva Prochazkova (Czechy), Julius Keleras i Vanda Padimanskaite (Litwa) oraz Andreas Sparring i Per Gustavsson (Szwecja) wraz z tłumaczami.

Utwory „na dobranoc” będą czytać: Patryk Cebulski, Juliusz Chrząstowski, Maria Kowalska i Jerzy Stuhr.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy (internetowe i osobiste), które rozpoczną się 4 lipca o godzinie 8:00.

Program i szczegóły można znaleźć na stronie: www.rabkafestival.pl/program/

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pochodzących z Funduszu  Promocji Kultury, ze środków Miasta Rabka-Zdrój oraz dzięki pomocy Partnerów i Patronów Medialnych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się