Trzydziestolecie Goethe-Institut w Krakowie

Trzydziestolecie Goethe-Institut w Krakowie

Trzydziestolecie Goethe-Institut w Krakowie

Udostępnij

Goethe-Institut w Krakowie obchodzi w tym roku 30. urodziny. Uroczyste wydarzenia związane z kubileuszem zaplanowano na 23, 24 i 25 czerwca. Odbędą się m.in. wernisaż wystawy poświęconej twórczyniom z Ukrainy, a także gra miejska.

Obchody trzydziestych urodzin Goethe-Institut rozpoczną się 23 czerwca niezwykłym wydarzeniem multimedialnym. Tancerze, pod opieką artystyczną Bena J. Riepe, zaaranżują i przetworzą twórczo pomieszczenia instytutu i tym szlakiem będą oprowadzać gości. Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym: agnieszka.marecka@goethe.de.

24 czerwca, godz. 18, w instytutowej galerii sztuki „Kunst” odbędzie się wernisaż wystawy „If  there is no war today, it doesn’t mean there is NO war” Wystawa odda głos twórczyniom z Ukrainy i stanowi artystyczny zapis wydarzeń ostatnich wojennych miesięcy.

25 czerwca wydarzenia przeniosą się na zewnątrz Instytutu. Planowana jest gra miejska: „Go! ethe, czyli Pierwsza Narodowa Ekspedycja z Rynku Głównego na Grzegórzki”. Trzeba będzie nie tylko jak najszybciej przemierzyć ten dystans, ale także po drodze wykonać trudne zadania i wykazać się pomysłowością w doborze środków lokomocji. Zapisy drużyn przyjmowane są pod adresem wojciech.dzido@goethe.de. W Plenerowej Bibliotece przed Instytutem zaplanowano także gry i animacje dla dzieci. Dzień zakończy transmisja na żywo kończącego sezon koncertu Berlińskich Filharmoników z amfiteatru leśnego, słynnej Waldbühne, w której można będzie uczestniczyć w instytutowej bibliotece.

Dla osób, które chciałyby uczestniczyć w jubileuszu Goethe-Instutut, poza oficjalnymi datami, przygotowano spacer literacki, który można odbyć samodzielnie, w dowolnej, wybranej przez siebie porze. Wystarczy pobrać ze strony Biblioteki Instytutu mapkę, wraz z opisami, żeby Kraków niemieckich artystów stanął przed nami otworem! Link do spaceru: www.goethe.de/ins/pl/pl/sta/kra/bib/gol.html

Dokładny program obchodów jubileuszu znajduje się pod linkiem: www.goethe.de/ins/pl/pl/sta/kra/ver.cfm?event_id=23059581


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się