Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach w rocznicę Nobla dla Olgi Tokarczuk

Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach w rocznicę Nobla dla Olgi Tokarczuk

Wrocławski Dzień Czytania w Szkołach w rocznicę Nobla dla Olgi Tokarczuk

Udostępnij

Dwa lata temu, dokładnie 10 grudnia, wrocławianie hucznie świętowali na Rynku wręczenie Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla. Kolejną rocznicę obchodzimy też literacko, choć trochę inaczej, bo w wielu wrocławskich szkołach, w piątek 10 grudnia nauczyciele przeczytają fragmenty wybranych przez siebie książek.

Nauczyciele mogą zdradzić, co czytają albo czytali

Niekoniecznie muszą to być dzieła noblistki, ale ważne, aby belfrzy, pragnąć zachęcić uczniów do częstego sięgania po książki w przyszłości, wybrali już teraz ciekawe propozycje. Mogą to być tomy, na jakich się wychowali, a wciąż ich wzruszają i przypominają o istotnych sprawach, mogą być książki idealne na relaks, albo wyjątkowo dowcipne. Ważne, aby 10 grudnia przynieśli tom do szkoły i opowiedzieli o nim na lekcji albo przeczytali wybrany fragment.

Uczniowie też mogą się pochwalić ulubioną lekturą

Na tym nie koniec. Ulubione lektury (niekoniecznie te obowiązkowe) mogą też przynieść do szkoły uczniowie i zaprezentować przed klasą. Jak zapewniają organizatorzy Wrocławskiego Dnia Czytania w Szkołach, reszta jest kwestią wyobraźni i zaangażowania. W szkołach można realizować dowolny plan, ważne aby zachęcał do czytania.

Konkurs z nagrodami

Warto się starać, bo najciekawsze relacje i najlepsze pomysły na obchody Wrocławskiego Dnia Czytania w Szkołach dostaną nagrody (pakiety książek dla biblioteki szkolnej) od Wrocławskiego Domu Literatury i upominki (od Wydziału Promocji Miasta i Turystyki). A jeśli komisji spodoba się szczególnie któraś z propozycji spędzenia literacko 10 grudnia zapewni szkole spotkanie autorskie z wybranym autorem literatury dla młodzieży.

Wrocławski Dzień Czytania w Szkole - na czym polega? | Wrocław TV


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się