26. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek,

26. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek,

Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia już za 3 tygodnie

Udostępnij

Wrocławskie Targi Dobrych Książek rozpoczną się w tym roku w ostatnim dniu listopada i potrwają tradycyjnie cztery dni - do niedzieli 3 grudnia. Największe wrocławskie święto książek zgromadzi w Hali Stulecia ponad 150 najlepszych wydawnictw z całej Polski. Wśród tysięcy książek każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

                                                              

To jedna z najstarszych i najważniejszych tego typu imprez w kraju. W tym roku WTDK odbędą się już po raz dwudziesty szósty, w dniach od 30 listopada do 3 grudnia. Jak co roku będą w nich uczestniczyć wydawcy z całej Polski, którzy zaprezentują swoją ofertę. Wstęp dla zwiedzających będzie bezpłatny, a stoiska z książkami zajmą całą płytę główną w słynnej Hali Stulecia. Dodatkowo w kuluarach Hali znajdziemy strefę sztuki i ładnych przedmiotów. Kupimy tu dobry design, sztukę użytkową, odzież od młodych polskich projektantów, oryginalną biżuterię itp. Po raz pierwszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek będą towarzyszyć Targi Wszystkiego Dobrego.

Co roku podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbywają się m.in. spotkania z autorami i ilustratorami, panele dyskusyjne, warsztaty literackie, edukacyjne i artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, wystawy. Dzięki temu w ramach targów uczestniczymy właściwie w czterodniowym festiwalu literackim, chętnie odwiedzanym zarówno przez pisarzy jak i czytelników. Wśród autorów, którzy przez lata odwiedzili imprezę i spotkali się z wrocławianami byli między innymi: Czesław Miłosz, Ryszard Kapuściński, Tadeusz Różewicz, Jan Nowak-Jeziorański, Adam Zagajewski, ks. Jan Twardowski, Janusz Głowacki, Swietłana Aleksijewicz, Krystyna Siesicka, Daniel Passent, prof. Jan Miodek, Lech Janerka, prof. Jerzy Bralczyk, Norman Davis, Wojciech Jagielski, Urszula Kozioł, Krzysztof Zanussi, Hanna Krall, Martin Pollack, Chris Niedenthal, Bronisław Wildstein, Roma Ligocka, Janusz Majewski, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk, Paulina Wilk, Marek Krajewski, Małgorzata Musierowicz, Jacek Żakowski, Wiesław Myśliwski, a w ostatnich latach także: Andrzej Stasiuk, Filip Springer, Magdalena Grzebałkowska, Marek Niedźwiecki, Jerzy Sosnowski, Wojciech Mann, Ziemowit Szczerek, Elżbieta Baniewicz, Magdalena Zawadzka, Krystyna Sienkiewicz , Adam Wajrak, Marek Krajewski, Paweł Smoleński, Tomasz Zimoch, Tadeusz Rolke, Wojciech Malajkat, Marek Kamiński, Aleksander Doba, Ewa Błaszczyk, Barbara Gawryluk, Angelika Kuźniak, Magdalena Budzińska, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Konrad Piskała, czy Tomasz Potkaj.

Dla wielu osób odwiedzających Targi Dobrych Książek (w 2016 roku 60.000 osób) najważniejsza jest jednak obecność w jednym miejscu tak wielu wydawnictw, które prezentują swoje nowości, premiery oraz książki często niedostępną w dużych sieciowych księgarniach. Wizyta tutaj to również znakomita okazja do wyszukania wyjątkowych i wartościowych prezentów świątecznych. Można liczyć na atrakcyjne przedświąteczne rabaty, a także spędzić tutaj niebanalny rodzinny weekend. Dzieci mogę niemal przez cały dzień uczestniczyć w warsztatach artystycznych i kreatywnych zabawy inspirowanych literaturą, które będą się odbywać w specjalnie przygotowanej strefie dla najmłodszych.

30 listopada poznamy również Książkę Roku 2017 - laureata konkursu edytorskiego "Pióro Fredry" dedykowanego wydawcom, który towarzyszy WTDK od początku istnienia imprezy. Wcześniej, 14 listopada, Jury ogłosi pięć tytułów książek nominowanych do tej prestiżowej Nagrody. Wszystkie będą oczywiście dostępne na targach.

W połowie miesiąca na stronie www.domliteratury.wroc.pl zastanie również opublikowany szczegółowy program targów. Wtedy poznamy także nazwiska wszystkich autów, którzy przyjadą w tym roku do Wrocławia spotkać się z czytelnikami w Hali Stulecia. Program warto wcześniej prześledzić i zwrócić uwagę na wybrane warsztaty - na niektóre z nich mogą obowiązywać wcześniejsze zapisy (znajdziemy wówczas w programie taką informację).

www.domliteratury.wroc.pl

Godziny otwarcia 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek.
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1:


30 listopada (czwartek) 12.00-18.00
1 grudnia (piątek) 10.00-19.00
2 grudnia (sobota) 10.00-19.00
3 grudnia (niedziela) 10.00-16.00

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się