Wybór Krytyków Live – kolejne spotkanie online z autorami literatury współczesnej

Wybór Krytyków Live – kolejne spotkanie online z autorami literatury współczesnej

Wybór Krytyków Live – kolejne spotkanie online z autorami literatury współczesnej

Udostępnij

Dzień dobry, już dziś o godz. 20:00 odbędzie się kolejne spotkanie online poświęcone najlepszej polskiej literaturze współczesnej. Eksperci literaccy Mirek Wlekły i Paulina Małochleb porozmawiają z autorami książek recenzowanych w ramach projektu Wybór Krytyków w kwietniu – Jerzym Franczakiem, Ishbel Szatrawską oraz Andrzejem Muszyńskim.
Podczas interaktywnej transmisji internauci będą mieli okazję wziąć udział w dyskusji na żywo i zadać gościom pytania. Interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/Empikcom.
 
W ramach projektu "Wybór Krytyków" trójka zaproszonych krytyków przez cały rok, co miesiąc rekomenduje najciekawsze tytuły, które ukazały się w ostatnich tygodniach lub miesiącach. Przez te pogłębione recenzje wskazuje szerokiej publiczności ważnych twórców, nadających ton polskiej literaturze.
 

Wybór Krytyków to wspólny projekt Empiku i Unii Literackiej, który wystartował w czerwcu 2021 roku. Trójka zaproszonych krytyków: Łukasz Grzymisławski, Paulina Małochleb i Olga Wróbel przez cały rok co miesiąc rekomenduje najciekawsze tytuły, które ukazały się w ostatnich tygodniach lub miesiącach. Przez te pogłębione recenzje wskazuje szerokiej publiczności ważnych twórców, nadających ton polskiej literaturze. Projekt stanowi jednocześnie próbę przywrócenia pozycji wartościowej krytyki literackiej, coraz częściej zastępowanej krótkimi notkami promocyjnymi.

Już dziś o godzinie 20:00 przedstawiciel Unii Literackiej Mirek Wlekły oraz przedstawicielka krytyków Paulina Małochleb spotkają się z autorami książek recenzowanych w kwietniu: Jerzym Franczakiem – „Eksplozja” (Państwowy Instytut Wydawniczy), Ishbel Szatrawską – „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” (Wydawnictwo Cyranka) oraz Andrzejem Muszyńskim – „Dom ojców” (Wydawnictwo Czarne).

Interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

– Niestety nie jest prawdą, że „dobra literatura sama się obroni”. Świetne książki często przepadają bez wieści, a czytelnicy, narzekający, że „nic dobrego się u nas nie pisze”, często po prostu nie mieli okazji, by się o nich dowiedzieć. Nie wystarczy bowiem wydać książkę, żeby trafiła do czytelników – żeby tak się stało, musi ją wesprzeć albo potężna machina marketingowa, albo poważna krytyczna dyskusja, która w Polsce przez lata zamierała. Czas jej pomóc, a przy okazji – pomóc książkom i ich czytelnikom – wskazuje Jacek Dehnel, prezes Unii Literackiej o projekcie Wybór Krytyków.

Nowe recenzje w ramach projektu Wybór Krytyków pojawiają się co miesiąc na stronie: www.empik.com/wybor-krytykow.

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się