Rynek ksiązki
Wybornik Literacki, Miejska Biblioteka Publiczna

Wybornik Literacki, Miejska Biblioteka Publiczna

Wybornik literacki z Wrocławia

Udostępnij

Coraz więcej publikacji, coraz więcej kolorowych książek z pięknymi okładkami. Ale co wybrać? Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu przygotowała Wybornik literacki – sorter książek z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Wybornik literacki ma służyć pomocą w wyborze książek dopasowanych do wieku (6-8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat) oraz wybranej kategorii. Zadaniem Wybornika jest wsparcie młodych czytelników, ale także ich rodziców w poszukiwaniach ciekawej literatury.

Wybornik literacki jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, a także dla ich rodziców, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach pasję do czytania, jednak mają problemy w odnajdywaniu się wśród morza dostępnych tytułów w bibliotekach. Za pomocą smartfona oraz bezpłatnej aplikacji Action Track (dostępną w  Google Play i AppStore), a następnie zeskanowaniu kodu QR, można wybierać wśród proponowanych kategorii, aby otrzymać rekomendację ciekawych książek. Przy każdym tytule znajduje się link do katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie w łatwy sposób sprawdza się, w której z 38 filii MBP dana pozycja jest dostępna.

Wybornik literacki jest bezpłatny, nie trzeba się do niego logować ani podawać żadnych danych osobowych.

Projekt powstał w ramach projektu „Ale lato! Mobilna biblioteka wakacyjna”, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Czytelnictwa 2018.

Projekt będzie uzupełniany o kolejne tytuły i kategorie, zachęcamy zatem do komentowania i zgłaszania potrzeb. Można to zrobić bezpośrednio w Wyborniku literackim (Uwagi) lub pisząc pod adres e-mail: mbp11@biblioteka.wroc.pl  w tytule wpisując Wybornik literacki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się