England's Dreaming. Historia Punk Rocka"

England's Dreaming. Historia Punk Rocka"

Wydawnictwo Axis Mundi poleca - Punk's not dead! "England's Dreaming. Historia Punk Rocka"

Udostępnij

Właśnie wchodzi na rynek wznowienie książki w edycji wydawnictwa Axis Mundi -  Punk's not dead! "England's Dreaming. Historia Punk Rocka", autirstwa Jona Saavage'a w przekładzie Marty Mrciniak.

Historia punk rocka, opowiadająca o jego źródłach kulturowych i społecznych, o sprawczej sile Malcolma Mclarena, historii Sex Pistols i ich naśladowcach. Sugestywny portret drugiej połowy lat 70. w Wielkiej Brytanii. Opowieść pełna anegdot, relacji uczestników zdarzeń i wywiadów, opowiada historię niebotycznego sukcesu i szybkiego upadku ostatniej wielkiej kapeli rock'n'rollowej i momentu w popkulturze, który przyszło jej definiować.

Książka wskazywana przez krytyków jako najbardziej wiarogodna analiza punk rocka, uaktualniona o relację na temat punkowej spuścizny, zjednoczenia Pistolsów w 1996 roku oraz aktualną dyskografię.

 

Opinia o książce:

"Najlepsza książka o popkulturze", (New Musical Express)


Kilka słów o autorze:

Jon Savage (właściwie Jonathan Malcolm Sage ur. 2 września 1953 w Paddington , Londyn) jest angielskim pisarzem , nadawcą i dziennikarzem muzycznym, znanym z wielokrotnie nagradzanej historii Sex Pistols i punkowej muzyki "English 's Dreaming" wydanej w 1991 roku.  Savage był głośnym pisarzem w czasach brytyjskiego punka i pisał artykuły o wszystkich głównych punkowych wydarzeniach. Napisał i opublikował fanzin zatytułowany London's Outrage w 1976 roku, aw 1977 rozpoczął pracę jako dziennikarz dla Sounds, która była wówczas jedną z trzech głównych publikacji muzycznych w  Wielkiej Brytanii, wraz z New Musical Express i Melody Maker. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się