Wydawnictwo Literackie Partnerem Wydawniczym Igrzysk Wolności 2021

Wydawnictwo Literackie Partnerem Wydawniczym Igrzysk Wolności 2021

Wydawnictwo Literackie Partnerem Wydawniczym Igrzysk Wolności 2021

Udostępnij

Ogłaszamy, że Wydawnictwo Literackie zostało Partnerem Wydawniczym Igrzysk Wolności 2021. Impreza odbędzie się w dniach 10-12 września w Hali Expo w Łodzi oraz w formacie online, a towarzyszącym tegorocznej edycji hasłem będzie „Nowa uwydawniczmowa społeczna”.

Wśród gości zaproszonych na Igrzyska Wolności znajdują się wybitni autorzy, których książki ukazują się w Polsce nakładem WL: Yuval Noah Harari i Niall Ferguson.

Niezależnie od sytuacji związanej z pandemią, organizatorzy planują zorganizować wydarzenie w formacie hybrydowym – łącząc w ten sposób tradycyjny format konferencji i spotkania na żywo z otwartym formatem telewizji internetowej. Jednocześnie zaznaczają, iż część mówców i mówczyń – w szczególności zagranicznych – wystąpi na Igrzyskach jedynie w formacie online.

Dlaczego „Nowa umowa społeczna”?

Wyzwaniem dla naszego pokolenia jest oderwanie się od mediów społecznościowych i Netfliksa oraz podjęcie próby przygotowania się do etapu odbudowy po pandemii COVID-19 i towarzyszącym jej kryzysie gospodarczym. Z tego właśnie powodu tytułowa „Nowa umowa społeczna” jest bardzo potrzebna.

Musimy stawić czoła wyzwaniu, jakie pandemia rzuciła społeczeństwom na całym świecie – nieudolności państw i instytucji międzynarodowych w walce z wirusem i w koordynacji wspólnych działań. Musimy przeanalizować przypadki tych krajów, które umiejętnie podejmowały decyzje i motywacje, jakie za nimi stały (czy były one efektem obowiązującej kultury politycznej, wynikiem centralizacji lub decentralizacji procesów decyzyjnych, elastyczności bądź ścisłej oceny ryzyka itp.). Trauma śmierci, izolacja, zakłócenie normalności pozostawiło społeczeństwa w stanie ciągłego niepokoju i zdenerwowania z jednej strony, z drugiej zaś – apatii.

Konsekwencje gospodarcze kryzysu stawiają kolejny zestaw pytań: jaka będzie przyszłość wolnego rynku, który tak mocno został podkopany przez regulacje mające zapobiegać pandemii, jaka przyszłość czeka cały szereg branż, jakie sposoby radzenia sobie z ograniczonymi zasobami należy wykorzystać, jak uratować systemy opieki zdrowotnej i rozwiązać problemy w zakresie leczenia pacjentów cierpiących na inne choroby, a wreszcie, jak mówić o ryzyku i jak je obliczać – szczególnie w czasach cechujących się niepewnością.

Tymczasem, takie tematy jak relacje między państwem a prywatnym kapitałem, suwerenność cyfrowa, zmiany klimatyczne, usługi społeczne, edukacja, praworządność, energetyka, pozycja Stanów Zjednoczonych po wyborach prezydenckich z 2020 r., ożywienie polskiej polityki po głębokim konflikcie, strefa euro, inwestycje UE – wszystkie one nadal mają ogromne znaczenie i wymagają uwagi. Dlatego też, mówiąc o Nowej Umowie, należy przyjąć kompleksowe i szeroko zakrojone podejście.

Wszelkie informacje na temat Igrzysk Wolności i zasad uczestnictwa w wydarzeniu znaleźć można na stronie www.igrzyskawolnosci.pl.

Organizator: Fundacja Liberté!

Partnerzy Strategiczni: Miasto Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się