Wydawnictwo Naukowe PWN łączy się z Wyd. Szkolnym PWN i PZWL Wyd. Lekarskim

Wydawnictwo Naukowe PWN łączy się z Wyd. Szkolnym PWN i PZWL Wyd. Lekarskim

Wydawnictwo Naukowe PWN łączy się z Wyd. Szkolnym PWN i PZWL Wyd. Lekarskim

Udostępnij

1 kwietnia trzy spółki wydawnicze PWN: Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Wydawnictwo Szkolne PWN sp. z o.o. oraz PZWL Wydawnictwo Lekarskie sp. z o.o. połączyły swoje struktury i stały się jednym podmiotem.

„Zdecydowaliśmy się na połączenie naszych trzech spółek, po to aby zoptymalizować procesy i osiągnąć jeszcze lepszą synergię, szczególnie w obszarze związanym z digitalizacją treści, która w świecie nowoczesnych technologii jest niezbędna do funkcjonowania i jest podstawową potrzebą naszych klientów. Posiadamy też wiele wspólnych przedsięwzięć sygnowanych więcej niż jedną marką, często realizujemy projekty między zespołami. To zmiana, która pozwoli nam działać dynamiczniej, tworzyć więcej projektów interdyscyplinarnych i stać się jeszcze elastyczniejszym w pracy z naszymi klientami i partnerami” – mówi Natalia Wojciechowska, dyrektor zarządzająca ds. Strategii Lifelong Learning.

PWN od ponad 70 lat realizuje swoje założenia związane ze wspomaganiem procesu nauki i dostarczaniem wiedzy. W ramach grupy rocznie wydawanych jest blisko 400 nowych publikacji naukowych, podręczników akademickich oraz szkolnych. Są one dostępne w wersji papierowej, elektronicznej w formie e-booka do pobrania, a także online za pośrednictwem platformy IBUK Libra, która rocznie notuje ponad 2 mln odwiedzin i daje dostęp do zasobów w postaci ponad 30 tysięcy tytułów od ponad 300 wydawców.

Prężnie rozwija się także obszar nauki języków obcych, szczególnie języka angielskiego. Jako wyłączny dystrybutor podręczników Cambridge University Press Wydawnictwo Szkolne PWN zapewniło polskim uczniom i nauczycielom dostęp do najlepszych materiałów do nauki tego języka. Obok popularnych serii podręcznikowych przeznaczonych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonuje również platforma cyfrowa e-Akademia z ponad 10000 zasobów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli.

„Nasza tradycyjna działalność wydawnicza, wzmocniona przez szereg aktywności w obszarze digitalowym pozwala nam na budowę kompleksowego ekosystemu edukacyjnego, będącego odpowiedzią na potrzeby każdego, kto szuka rzetelnych źródeł wiedzy. Jakość i wiarygodność są dla nas kluczowymi wartościami, których wagę odczuwamy szczególnie teraz – w dobie dezinformacji i szerzących się fake newsów. Nasze dotychczasowe zespoły, autorzy, partnerzy w ramach połączonej spółki będą niezmiennie pracować nad treściami, które spełnią wszelkie standardy źródeł sprawdzonej wiedzy naukowej” – dodaje Natalia Wojciechowska.

Aby jeszcze skuteczniej realizować naukową i edukacyjną misję Grupa PWN angażuje się również w różnorodne partnerskie działania. Wydawnictwo Naukowe PWN dołączyło m.in. do Fundacji Powszechnego Czytania oraz jest partnerem strategicznym Fundacji Rektorów Polskich. Natomiast PZWL Wydawnictwo Lekarskie działa w ramach Koalicji AI w Zdrowiu, a także współpracuje z Okręgowymi Izbami Lekarskimi. Jednocześnie realizowanych jest wiele akcji i plebiscytów, takich jak Młodzieżowe Słowo Roku.

Wydawnictwo Naukowe PWN istnieje od 1951 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie dostarcza odbiorcom najwyższej jakości treści wspierające ich naukę i pracę. Działa w obszarze akademickim, profesjonalnym i edukacyjnym. W 2022 r. Wydawnictwo połączyło siły z PZWL Wydawnictwem Lekarskim i Wydawnictwem Szkolnym PWN, tworząc jedną spółkę. Razem z podmiotami takimi jak OSDW Azymut, ePWN, SuperMemo World, Poleng oraz Estate realizuje wspólną wizję jako Grupa PWN. Oferta Grupy jest bardzo różnorodna – począwszy od tradycyjnych produktów książkowych i usług dystrybucyjno-logistycznych przez platformy edukacyjne, webinary dla profesjonalistów, po pierwszą w Polsce wirtualną czytelnię książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra.

Grafiki do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/wydawnictwo-naukowe-pwn-laczy-sie-z-wydawnictwem-szkolnym-pwn-i-pzwl-wydawnictwem

Źródło informacji: Wydawnictwo Naukowe PWN


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się