Studio EMKA

Studio EMKA

Wydawnictwo Studio EMKA wstępuje w dwudziesty piąty rok swojej działalności edytorskiej.

Udostępnij

 Owe ćwierćwiecze, brzemienne w ważne wydarzenia z książką w tytule, to nasza bogata, studioemkowa historia.
To ponad sześćset przygotowanych i wydanych tytułów stricte ekonomicznych, z pogranicza ekonomii i psychologii, gospodarki i polityki. To bogata oferta książek motywacyjnych o szerokim spectrum tematycznym – klasycznie i współcześnie piszących.

 

 

Właściciele wydawnictwa Studio EMKA: Klara Molnar i Jacek Marciniak

To ponad sześćset przygotowanych i wydanych tytułów stricte ekonomicznych, z pogranicza ekonomii i psychologii, gospodarki i polityki. To bogata oferta książek motywacyjnych o szerokim spectrum tematycznym – klasycznie i współcześnie piszących.

To wiele zdarzeń upowszechniających, uprzystępniających i popularyzujących nasze tytuły i treści w nich zawarte. To liczne konferencje, spotkania, konwersatoria przez nas organizowane lub współorganizowane wespół z uznanymi firmami, organizacjami czy uczelniami ekonomicznymi, gdzie książki nasze stanowią często kanwę do dyskusji i formułowania ważnych wniosków i opinii, z myślą o środowisku polskiego biznesu.

Te zdarzenia, ludzie w nich uczestniczący, są dla nas nieocenionym źródłem pomysłów i inspiracji pozwalających budować plan wydawniczy – atrakcyjny i wartościowy merytorycznie.

W ofercie wydawnictwa znajdują się zarówno poradniki niosące kardynalną wiedzę ludziom zakładającym własny biznes jak również tytuły bardziej fachowe, kierowane głównie do kadry menedżerskiej wysokiego szczebla.

Ambicją Studio EMKA jest wpisywanie się ze swoimi tytułami w program edukacji ekonomicznej społeczeństwa, publikowanie książek stojących blisko życia i ludzi; pisanych przez praktyków dla praktyków, cenionych działaczy gospodarki światowej, właścicieli największych światowych marek a także cenionych i uznanych autorytetów ze środowisk uczelnianych.

Do grona naszych zagranicznych autorów zaliczamy takie nazwiska jak: Dale Carnegie, Norman V. Peale, Benjamin Graham, Warren Buffett, Bill Gates, Richard Branson, Jack Welch, Anthony Robbins, Robert Schiller, Clayton Christensen, Jeremy Rifikin, Thomáš Sedlláček. Polscy to Leszek Czarnecki, Sławomir Lachowski, Marek Belka, Stefan Bratkowski i jeszcze inni.

Zdarza się nam, w uzasadnionych przypadkach, wydawać także inne książki – powieściowe, eseistyczne, tomy poetyckie przy czym w takich razach kategorią najważniejszą jest poziom artystyczny publikowanych utworów.

Nasze książki były wielokrotnie uhonorowane nagrodami w konkursach oceniających książki ekonomiczne – Economicus i MyCompany Choice. W uznaniu naszego bogatego dorobku wydawniczego, aktywnej działalności w zakresie upowszechniania wiedzy ekonomicznej, w polskim ruchu wydawniczym zostaliśmy wyróżnieni m.in. statuetką Ikara, medalem PTWK, medalem Europejskim Bussines Centre Club, medalem „zasłużonych dla Rozwoju polskiej gospodarki” Ministerstwa Gospodarki.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się