"O srebrnej łyżce", Justyna Bednarek

"O srebrnej łyżce", Justyna Bednarek

O srebrnej łyżce Justyny Bednarek. Uroczysta premiera w Muzeum POLIN!

Udostępnij

Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN w Warszawie i Wydawnictwo Egmont zapraszają na uroczystą premierę książki – przypowieści Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura O srebrnej łyżce wydanej w serii „Poczytaj ze mną”. 

Warsztaty literackie wokół książki odbędą się w niedzielę  7. maja 2017 roku w siedzibie Muzeum, ul. Anielewicza 6, w godzinach 11.00-13.00. W programie - spotkanie z autorką Justyną Bednarek i ilustratorem Danielem de Latour, wspólne czytanie, spacer śladami bohaterów po wystawie stałej, projektowanie teatru cieni oraz magiczny koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Książka O srebrnej łyżce jest przypowieścią dla dzieci, której bohaterów możemy spotkać na wystawie stałej Muzeum POLIN. Wszyscy, zainteresowani zakupem książki uczestnicy spotkania na miejscu będą mieli taką możliwość. W regularnej sprzedaży tytuł dostępny jest w księgarniach już od 26 kwietnia.

Łyżka, o której mowa w książce, istnieje. Oczywiście, autorka nie ma stuprocentowej pewności, czy wszystko to, co napisała, zdarzyło się naprawdę. Jedyne, co wiadomo na pewno, to że dawno temu w Cieplicach mieszkał Dawid Lahman, który miał łyżkę.

Dlaczego czytanie książek jest tak ważne? Po pierwsze dlatego, że to świetna zabawa, po drugie – można się z nich wiele nauczyć. Niektóre bajki napisano specjalnie po to, aby przekazać ważną ogólną prawdę, a występujący w niej bohaterowie i ich perypetie są ilustracją tej prawdy. Taka historia nazywa się przypowieścią. Jest to bardzo stary gatunek literacki, znany ludziom od tysięcy lat. Bajka o łyżce też jest przypowieścią. Ciekawe, czy czytelnik zgadnie, jaką ważną prawdę w sobie kryje.

„Poczytaj ze mną” to seria książek Egmontu, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich. Baśń, humor, fantasy, kryminał, reportaż, wierszowana bajka, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, ich odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. W powstawanie kolejnych książek z cyklu zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

Nota o książce:

O srebrnej łyżce

Seria: Poczytaj ze mną

Autor: Justyna Bednarek

Ilustrator: Daniel de Latour

Oprawa:  miękka

Objętość: 48 stron

Format: 210x250

Cena: 14,99

ISBN: 978-83-281-2515-5

Grupa docelowa: 7-12 lat

Premiera:  26.04.2017

Z chwilą gdy do domu państwa Lahmanów trafia rezolutna srebrna łyżka, życie rodziny zaczyna nabierać nowych barw. Łyżka pomaga gospodarzom, a z ich małym synem Dawidem nawiązuje szczególną więź. Dzięki tej znajomości chłopiec staje się bohaterem wielu niezwykłych przygód.

Opowieść o srebrnej łyżce w poetycki sposób pokazuje, co jest w życiu najważniejsze.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się