Śląskie targi gsiążki
Wyniki programu dotacyjnego Dyskusyjne Kluby Książki 2019

Wyniki programu dotacyjnego Dyskusyjne Kluby Książki 2019

Wyniki programu dotacyjnego Dyskusyjne Kluby Książki 2019

Udostępnij

Poznaliśmy wyniki programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2019”, w ramach którego 18 bibliotek wojewódzkich otrzyma dofinansowanie na wsparcie działania Dyskusyjnych Klubów Książki. Dzięki zwiększeniu środków na program przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego o 200 000 zł łączna kwota przyznanych w tym roku dotacji wynosi 2 000 000 zł.

W ramach działającego od 2007 roku programu Dyskusyjne Kluby Książki, co miesiąc w kilkuset polskich miejscowościach we wszystkich województwach czytelnicy spotykają się, aby rozmawiać o książkach i literaturze. Program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Przyświeca mu założenie, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Kluby działają przy bibliotekach publicznych wszystkich stopni (od wojewódzkiego do gminnego), mogą także działać przy innych instytucjach (np. bibliotekach szkolnych, domach kultury, bibliotekach parafialnych itp.) we współpracy z biblioteką publiczną. Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, jednak nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych.

Z roku na rok program DKK zyskuje coraz większą popularność. Do końca grudnia 2018 r. liczba klubów wzrosła do 1713, tj. o 100 w stosunku do końca 2017 roku. Obecnie działa 599 klubów dla dzieci i młodzieży oraz 1114 klubów dla dorosłych. W 2018 r. kluby spotkały się 14 993 razy; skupiają obecnie ponad 17 000 stałych członków. Odbyło się 1 381 spotkań autorskich, z czego 938 było finansowane bądź współfinansowane ze środków programu.

Wyniki programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2019” są dostępne tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się