Wystawa ilustracji książkowej dla dzieci i młodzieży -   Salon  Ilustratorów 2022

Wystawa ilustracji książkowej dla dzieci i młodzieży - Salon Ilustratorów 2022

Wystawa ilustracji książkowej dla dzieci i młodzieży - Salon Ilustratorów 2022

Udostępnij

Od dwudziestu lat wystawa Salon Ilustratorów jest jednym z najważniejszych wydarzeń Poznańskich Targów Książki. Salon jest cieszącą się dużym uznaniem formą prezentacji prac młodych twórców, którzy debiutują w roli ilustratorów, są tuż po debiucie i właśnie wydali swoje pierwsze książki lub zdobyli już pewną renomę. Wystawa pokazuje w jaki sposób nowe prądy w dziedzinie kultury i sztuki, a także mody i technologie odzwierciedlają się w edytorstwie i - tak bardzo z edytorstwem związanej - sztuce ilustracji i grafice książkowej.

Gdy w 2002 roku po raz pierwszy organizowano Poznańskie Targi Książki (do niedawna znane pod nazwą Poznańskie Spotkania Targowe), w całości poświęcone książce dla dzieci i młodzieży, znakomicie zdawaliśmy sobie sprawę, że nie można myśleć o książce dla dziecka bez ilustracji. Ilustracji prawdziwej, osiągającej najwyższy poziom i będącej dziełem sztuki. Bo książka, pełniąca w życiu dziecka niesłychanie ważną rolę w jego rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i estetycznym, musi do niego przemawiać zarówno słowem jak i ilustracją. Słowo i obraz są równie niezbędne i ważne.

Dotychczasowy dorobek Salonu Ilustratorów pokazuje, że stał się on wydarzeniem, w czasie którego spotykają się co roku różne szkoły, warsztaty i kierunki. Salon był miejscem debiutu dla wielu liczących się dziś artystów. Właśnie od niego rozpoczęła się ich owocna praca dla wielu wydawców. Z zainteresowaniem i podziwem śledzimy rozwój ich dalszej kariery.

Poznańskie Targi Książki potrwają tylko trzy dni, ale dla Salonu będą punktem startu do dalszych licznych prezentacji i promocji na terenie całej Polski, przez cały 2022 rok.

Najnowsza edycja Salonu Ilustratorów pokazuje ponad 100 prac autorstwa 38 artystów.

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także umożliwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców. Dlatego też Salon usytuowany jest bezpośrednio na ekspozycji targowej. Salon Ilustratorów 2022 zaproszony już został, po zamknięciu Targów, do dalszego prezentowania na terenie Wielkopolski, a także w innych miastach Polski.

Wystawa Salon Ilustratorów 2022, towarzyszyć będzie
POZNAŃSKIM TARGOM KSIĄŻKI,
odbywającym się w dniach 11 – 13 marca 2022 r.
na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

 

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek

Wydawnictwo Miejskie Posnania

 

Współorganizatorzy:

CK Zamek

Poznańskie Targi Książki

Partnerzy:
Miasto Poznań

ZAiKS

 

 

Patroni medialni:

Czas Dzieci

IKS

Portal Księgarski

Wydawca

Magazyn Literacki KSIĄŻKI

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się