Wystawa z okazji 70-lecia Muzeum Literatury w Warszawie

Wystawa z okazji 70-lecia Muzeum Literatury w Warszawie

Wystawa z okazji 70-lecia Muzeum Literatury w Warszawie

Udostępnij

Z okazji swojego 70-lecia Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zorganizowało wystawę pt. „7×70. Materie literatury”. W dniach 2-4 września otwarcie wystawy uświetni kilka specjalnych wydarzeń.

Jubileusz 70-lecia istnienia Muzeum Literatury zachęcił władze instytucji do przyjrzenia się jej wyjątkowej kolekcji i zastanowienia nad wielością i różnorodnością utrwalonych w niej śladów literatury i przejawów życia literackiego. 

Punktem wyjścia dla wystawy jest siedem zagadnień – tytułowych materii literatury: rękopisy, portrety pisarzy (plastyczne i dźwiękowe), zbiory biblioteczne, przedmioty oraz działa sztuki. 

Ekspozycja „7×70. Materie literatury” ma żywy i zmienny charakter – cześć obiektów pokazywana jest jedynie czasowo. Zestawiamy je z pracami współczesnych twórców wizualnych.

2 września o godzinie 19:00 odbędzie się otwarty wernisaż wystawy. Przez kolejne dwa dni w Muzeum odbędzie się kilka oprowadzań kuratorskich, a także liczne warsztaty. W Weekend Otwarcia Wystawy będzie można także oglądać, zazwyczaj ukryte w muzealnych magazynach, bezcenny rękopis „Grażyny” Adama Mickiewicza oraz wyjątkowe albumy florystyczne autorstwa Elizy Orzeszkowej.

3 września o godzinie 18:00 w Muzeum Literatury odbędzie się także projekcja filmu „Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland, który opowiada o legendarnej postaci czeskiego zielarza, Jana Mikoláška.

Dokładny program Weekendu Otwarcia wystawy „7×70. Materie literatury” można znaleźć TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się