Bezglutenowa mama
XII Ogólnopolski Konkurs Translatorski z Literatury Austriackiej

XII Ogólnopolski Konkurs Translatorski z Literatury Austriackiej

XII Ogólnopolski Konkurs Translatorski z Literatury Austriackiej

Udostępnij

Rusza XII Ogólnopolski Konkurs Translatorski z Literatury Austriackiej, który organizują Dom Literatury w Łodzi przy współpracy z Oddziałem Łódzkim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Konkurs jest skierowany do tłumaczy nie posiadających jeszcze w dorobku publikacji książkowych, a nagrodą jest udział w warsztatach translatorskich Sławy Lisieckiej.

Uczestnicy konkursu zmierzą się z tekstami Birgit Birnbacher i Mileny Michiko Flašar. Dla laureatów przewidziane są niewielkie nagrody pieniężne, a dla wszystkich wyróżnionych bezpłatny udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez Sławę Lisiecką w ramach Festiwalu Puls Literatury 

Termin nadsyłania tłumaczeń to 30.10.2019

Sława Lisiecka – tłumaczka literatury niemieckojęzycznej. W roku 2007 odznaczona przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla niepodległości Polski (1975-1989), za działalność kulturalną i opozycyjną na rzecz przemian demokratycznych oraz za osiągnięcia w pracy zawodowej. W 2011 r. otrzymała Nagrodę Miasta Łodzi za dotychczasową działalność translatorską i społeczną. W 2013 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W dorobku posiada ponad 100 pozycji książkowych. Laureatka licznych nagród translatorskich, między innymi Roberta Boscha w 1985 r. austriacką nagrodę Translation w 2007 r., nagrodę Literatury na Świecie” w 2009 r., Kunststiftung Nordrhein-Westfalen w 2012 roku za całokształt twórczości przekładowej, a w roku 2018 Nagrodą Literacką Gdynia za „Chodzenie. Amras” Thomasa Bernharda. Od 2011 prowadzi wydawnictwo Od Do wydające książki niskonakładowe.

Regulamin można znaleźć tutaj.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się