Jedność - Wakacje z książkami
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” na EURead

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” na EURead

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” na EURead

Udostępnij

Dziś, drugiego dnia dorocznej konferencji członków stowarzyszenia EURead, Instytut Książki zaprezentował kampanię „Mała książka – wielki człowiek”. Pracownicy Instytutu przedstawili również metodologię doboru tytułów do publikacji „Pierwsze wiersze dla…” i „Pierwsze czytanki dla…”. Zaprezentowano również obie książki.

Prezentacja Instytutu spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem ze strony uczestników spotkania, wielu gości konferencji gratulowało Instytutowi udanej kampanii. Drugiego dnia zjazdu członków EURead swoje programy bookstartowe przedstawiły również instytucje, które promują czytelnictwo w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Belgii i Irlandii.

Pierwsze wiersze dla…” i „Pierwsze czytanki dla…”

***

EURead założono w 2000 roku. Stowarzyszenie skupia obecnie 41 organizacji z 21 europejskich krajów, dla których czytanie jest warunkiem wstępnym dla pełnego uczestnictwa we współczesnym – zdominowanym przez media i zróżnicowanym kulturowo – społeczeństwie.

Polskie i brytyjskie bookstarty

Celem EURead jest wymiana wiedzy, doświadczeń i pomysłów, a także wspólne opracowanie nowych strategii promocji czytelnictwa. Spotkania stowarzyszenia odbywają się regularnie. Jej działania polegają między innymi na prowadzeniu systematycznego lobbingu na rzecz promocji czytelnictwa zarówno wśród polityków, jak i w świecie biznesu. Celem EURead jest uświadomienie, jak ważna jest promocja czytelnictwa na poziomie krajowym i unijnym.

Instytut Książki jest członkiem EURead od 2018 roku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się