XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Udostępnij

W dniach 2 – 10 czerwca br. odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVII OTCD) pod hasłem: „Czytanie łączy”.
Z tą myślą stworzyliśmy dla Was otwartą grupę, na której możecie udostępniać informacje o wszystkich wydarzeniach oraz imprezach organizowanych w ramach XVII OTCD w Waszej okolicy! 

 

W imieniu Organizatorów zachęcamy do hucznych obchodów XVII OTCD oraz przygotowywania jego uroczystych Inauguracji – wojewódzkich, miejskich, gminnych, przedszkolnych, szkolnych czy bibliotecznych – z bajkowymi paradami dzieci, spotkaniami autorskimi, czytaniem książek przez zaproszonych gości - aktorów i osoby różnych profesji: strażaków, pielęgniarki, księży, policjantów, sportowców, kominiarzy itd., z występami i konkursami nawiązującymi do literatury, a nade wszystko ze wspólnym czytaniem Lokomotywy Juliana Tuwima!

Tutaj znajdziecie wybrane wydarzenia organizowane w ramach XVI OTCD w ubiegłym roku: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/wybrane-wydarzenia-w-ramach-xvi-otcd W zakładce XVII OTCD znajdują się materiały do pobrania: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xvii-otcd

Oto przykładowe działania:

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie planujemy wspólne czytanie "Lokomotywy" Tuwima. Będą mamy- policjantki, zagości mama bibliotekarka, pojawią się również zaprzyjaźnieni seniorzy z pobliskiego Domu Seniora. Trudne w artykulacji fragmenty przeczyta neurologopeda szkolny. Nie zabraknie pani ze stołówki. Oczywiście fragment o "kotletach" należy do niej

Zachęcamy do wstawiania oraz udostępniania informacji o imprezach organizowanych w Waszej okolicy w ramach XVII OTCD!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się