Jedność - Wakacje z książkami
 XVIII Festiwal Komiksu, Pyrkon

XVIII Festiwal Komiksu, Pyrkon

XVIII Festiwal Komiksu Pyrkon w Poznaniu

Udostępnij

Festiwal posiada bogatą tradycję – w 2018 roku będzie miała miejsce już XVIII edycja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay. Dziś Pyrkon jest największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie!

                

Jakie atrakcje zapewnia Pyrkon?

 • Dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami: Cosplay, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi.
 • Raj dla fanów fantastycznych gadżetów – ponad 14 000 m2 ze sklepami z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami – w skrócie ze wszystkim, o czym możecie zamarzyć.
 • Okazja do spotkania niesamowitych gości! W ciągu ostatnich lat odwiedzili nas: Peter Watts, David Weber, Mark Rein Hagen, John Wick, John Layman, Shane Lacy Hensley, Ted Chaing, Jacek Dukaj, Eoin O’Doherty, Graham Masterton, Jacek Grzędowicz, Dmitry Glukhovsky, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko, Charles Stross, Lauren Beukes, Nathaniel Buzolic, Timo Vuorensola i inni.
 • Olbrzymi Games Room dla wszystkich zapalonych fanów oraz rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi.
 • Wielki i wypasiony Blok Gier Elektronicznych – znajdziecie tu konsole, turnieje, showroomy, strefę Indie Games oraz Retro.
 • Fantastyczne wioski, w których można obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.

 • Godziny działania wejść:


  Czwartek 9:00-19:00
  Piątek od 10:00 przez 24 godziny na dobę aż do 15:00 w niedzielę.

  W Holu Wschodnim następuje wymiana biletów z przedsprzedaży.

  W Holu Północnym znajdują się kasy oraz zorganizowany jest odbiór identyfikatorów dla wszystkich twórców Pyrkonu (gżdacz, program, gość, media, partner, współpraca).
  W kasach w każdy dzień można kupić bilet na dowolny dzień imprezy (np. w czwartek można kupić bilet na sobotę).

  Nigdy nie byłeś na Pyrkonie z dziećmi i nie wiesz, czy Twoje pociechy lub Ty jako rodzic, znajdziecie na nim atrakcje dla siebie?

  Znalazłeś się w odpowiednim miejscu – na tej podstronie dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci zorganizować pobyt Twój i Twoich podopiecznych na naszym Festiwalu!

     Najważniejsza zasada

  Każdy uczestnik poniżej osiemnastego roku życia musi mieć pisemną zgodę od rodzica lub prawnego opiekuna na cały czas trwania Pyrkonu!

  ZGODA DO POBRANIA

  Bilety w niższej cenie!

  Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu. Z kolei dla uczestników do lat 12 przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie bilety.

  Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy też kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (którzy otrzymają darmowe wejściówki) oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

  Dbamy o odpowiednie treści

  Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Wszystkie atrakcje skierowane do osób powyżej 18 roku życia są wyraźnie oznaczone, w związku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą łatwo kontrolować dobór  punktów programu  i mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

  Blok Dziecięcy

  Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2017, Blok Dziecięcy

  Blok Dziecięcy to miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (wszystkich, aż do 12 roku życia.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami.
  Codziennie czekać będą inne atrakcje – eksperymenty, pokazy i niezwykłe interaktywne wystawy. W Świetlicy Fantastycznej dzieci będą miały możliwość m.in. zabawy klockami i grania w gry, a najmłodsi (do 4 lat) znajdą tu specjalnie przygotowaną Strefę Fantastycznego Malucha z przewijakiem i piankowymi puzzlami. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

  Dziecięcy cosplay

  Pyrkon i wizyta w Bloku Dziecięcym to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Wasz maluch uwielbia Elsę, Batmana albo Obi-Wana? Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, aby tego dnia włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami!

  Mali Prelegenci

  Od dwóch lat w ramach Bloku Dziecięcego tworzymy również cykl „Mali Prelegenci”, w którym to dzieci tworzą program dla swoich rówieśników. Wystąpienie Małego Prelegenta należy zgłosić przez formularz zgłaszania programu z odpowiednim wyprzedzeniem (więcej informacji o zgłaszaniu punktów programu pojawi się w styczniu).

  Rejestracja i regulamin

  Przy wejściu do Bloku obowiązuje rejestracja dzieci. Jest to niezwykle ważna procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim maluchom, które przebywają pod naszą opieką.

  Regulamin pojawi się na stronie nico bliżej festiwalu.

  Jeśli chcielibyście już dowiedzieć się co nieco o zasadach, jakie panują na Bloku Dziecięcym, to możecie zapoznać się z zeszłorocznym regulaminem Bloku Dziecięcego.

   
  Bloki programowe:

   Blok dla początkujących

  To miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Możesz wiedzieć wszystko na temat literatury, ale nie mieć pojęcia, czym są LARPy i RPG! W bloku dla początkujących znajdziesz dwudziestominutowe prelekcje i poznasz podstawy, które będziesz mógł rozwijać w innych blokach na Pyrkonie.

  Blok Gier Bez Prądu

  Jesteś wytrawnym graczem? Lubisz od czasu do czasu usiąść ze znajomymi przy planszówce? A może zupełnie nic nie wiesz na temat gier bez prądu, ale czujesz, że najwyższy czas to zmienić? Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz – Blok Gier Bez Prądu to miejsce, które powinieneś odwiedzić. Tutaj każdy może liczyć na doskonałą zabawę przy grach karcianych, bitewnych oraz planszówkach. Jeśli jesteś wytrawnym graczem, z pewnością chętnie wypożyczysz coś z bogatej oferty gier lub weźmiesz udział w turnieju. Jeśli Twoja przygoda z grami dopiero się zaczyna – wolontariusze nauczą Cię, jak grać.

  Blok Gier Elektronicznych

  BGE to niesamowity blok pełen atrakcji stworzony od graczy dla graczy. Każdy  znajdzie tam nie tylko czystą rozrywkę płynącą z gamingu, ale będzie miał również okazję poznać branżę gier elektronicznych od strony zarówno technicznej, jak i artystycznej. Odbywające się tam spotkania z twórcami gier czy panele dyskusyjne mają za zadanie ukazać inne oblicze dobrze znanych nam tytułów. Jak co roku dbamy jednak o wszystkich graczy. Nieważne, czy pamiętasz kolorowe piksele lat 90, czy gry są dla ciebie niedzielnych relaksem to miejsce jest dla ciebie!

  Blok Dziecięcy

  Miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (od 4 do 12 r.ż.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami. Pozwoli im to poznać fantastykę w licznych jej odmianach. Z kolei w Świetlicy Fantastycznej dzieci będą mogły obejrzeć interesujące pokazy. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

  Blok Integracyjny

  Nie masz co ze ze sobą zrobić? Odwiedź blok integracyjny, miejsce w którym możesz poznać nowe osoby lub zbliżyć się już z tymi które znasz. Z nami nie będziesz się nudził.

  Blok Filmowo-Serialowy

  To blok dla fanów najpopularniejszych seriali oraz produkcji filmowych. Będą dyskusje, spotkania z twórcami oraz projekcje. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wierni fani konkretnych tytułów, jak i osoby, które dopiero zaczynają zagłębiać się w tematykę fantastycznych filmów.

  Blok Literacki

  Blok Literacki oferuje ogrom punktów programu – spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji. To miejsce inspirujących rozmów miłośników fantastyki z pisarzami, redaktorami i wydawcami. Na bogatych listach gości i prelegentów znajdziecie zarówno międzynarodowe sławy, jak i obiecujących debiutantów. Wśród gwiazd, które zaszczyciły blok swą obecnością, znaleźć można między innymi Grahama Mastertona, Petera Wattsa, Miroslava Žambocha czy Dmitrija Głuchowskiego. Blok Literacki to nie tylko autorzy – to również miejsce fantastycznych i wyczekiwanych przez wszystkich premier.

  Blok Naukowy

  Jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, ile prawdy tkwi w opowiadaniach science-fiction, blok naukowy jest dla ciebie odpowiednim miejscem. Zgłębimy tajniki fikcyjnych technologii z kosmosu, etnologii obcych planet oraz współczesnych osiągnięć nauki.

  Blok Komiksowy

  Zajrzymy do każdego kąta świata komiksu. Odświeżymy stare tytuły, przyjrzymy się popularnym i zapomnianym komiksom. Blok jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Nie zabraknie również gości związanych ze światem komiksu.

  Blok Fantastyki Dalekowschodniej

  To tutaj można porozmawiać o ukochanych tytułach, wymienić się poglądami odnośnie kreski mangaków czy posłuchać historii o japońskich duchach. Prelekcje, pokazy, warsztaty, a wszystko to związane z Krajem Kwitnącej Wiśni.

  Blok Konkursowy

  Jeśli chcesz pochwalić się olbrzymią wiedzą, kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi lub improwizacyjnymi, to miejsce w sam raz dla ciebie. Poza satysfakcją z dobrze wykonanej roboty, możesz obłowić się w PyrFunty, które wymienisz na nagrody w naszym PyrSklepiku.

  Fantasium Suburbium

  Ta wyjątkowa hala jest przestrzenią, w której spotykają się najróżniejsze fantastyczne realia. Jeśli chcesz poznać światy zupełnie inne od tego, w którym żyjemy, dobrze trafiłeś. Wikingowie chętnie przyjmą Cię do swojego stołu, by opowiadać o swoich bitwach i zdobyczach. Postapokaliptyczni ocaleńcy podzielą się tym, co mają, a garść kapsli zapewni Ci odrobinę lansu. Być może trafisz nawet na dobrze ukryte Elfy, przy których trudno się nie radować, nawet gdy rozmowa zejdzie na Saurona. A gdyby wciąż było Wam mało atrakcji, zwróćcie oczy ku Arenie. Co roku jest świadkiem odbywających się na niej walk wojów, treningów oręża, tanecznych szkółek czy zmagań sportowo-fantastycznych.

  Fantasium Creatium

  Fantasium Creatium to miejsce, w którym fantastyka łączy się ze sztuką. Tu prezentujemy wystawy przedstawiające zarówno znane uniwersa, jak i autorskie projekty utrzymane w fantastycznych klimatach. Jeśli zastanawiasz się, co można zdziałać, mając zdolności artystyczne i głowę pełną pomysłów, tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. W Fantasium Creatium twórcy z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Modele statków kosmicznych z papieru, kartonowe repliki broni, gadżety z materiałów recyklingowych –ograniczeniem jest tylko wyobraźnia twórców. Jedno jest jednak pewne, to miejsce, w którym poczujesz fantastyczny klimat odległych światów i naprawdę zanurzysz się w Fantastykę.

  Strefa Fabularna

  Zapraszamy do całodobowej strefy Fabularnej. Zapewniamy rozrywkę doświadczonym i początkującym larpowcom i rpgowcom, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty gier odbywających się podczas Pyrkonu. Oferujemy również liczne prelekcje i warsztaty o graniu, prowadzeniu oraz przygotowaniu się do gier fabularnych.

  Strefa Fantastycznych Inicjatyw

  Świeży w temacie konwentów? Chciałbyś jakoś rozkręcić fantastykę w rodzinnym mieście? A może szukasz w okolicach grupy, która się tym zajmuje, ale nie wiesz, od czego zacząć? W Strefie Fantastycznych Inicjatyw możesz osobiście poznać ludzi tworzących konwenty w całej Polsce, organizujących spotkania dotyczące fantastyki czy wspólne wyjścia do kina.

  Krewni Pyrkonu

  Ważny punkt na mapie Pyrkonu. To tu możesz stać się superbohaterem. Oddając krew lub zapisując się na listę dawców szpiku, możesz uratować komuś życie.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się