XXV Targi Książki Historycznej

XXV Targi Książki Historycznej - 24–27 listopada 2016

Udostępnij

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.

Tegoroczna XXV edycja obfitować będzie w bogaty program wystawienniczy i literacki. Nad Targi Książki Historycznej obxchodzącymi jubileusz dwudziestopięciolecia Honorowy Patronat objął Prezydent RP Andrzeja Duda.


Targi zainicjowane zostały ponad dwadzieścia lat temu przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej. Obecnie ich organizacja została powierzona Fundacji Historia i Kultura. Stanowią one jeden z głównych celów statutowych obu tych podmiotów

Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących Targi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje głównym cel, jakim jest popularyzacja literatury historycznej.

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można było również odwiedzać tematyczne salony takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów. Jednym z naszych celów jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej. Dotychczas odwiedzali nas wydawcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Niemiec. Organizowaliśmy także salony poświęcone prezentacji dorobku wydawców z innych państw m.in. Salon Książki Białoruskiej i Salon Książki Rosyjskiej.

Dzięki owocnej współpracy z naszymi parterami (m.in. Zamkiem Królewskim w Warszawie − Muzeum, Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów), Targi stają się coraz bardziej atrakcyjne i popularne, na co wskazuje regularny wzrost frekwencji.

Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
  • edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),
  • monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
  • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (Np. varsaviana).

    Nominacje do NAGRODY KLIO 2016 zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej – 22 listopada (wtorek) 2016 o godz. 12:00 w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum.

    Oficjalne wyniki poznamy podczas otwarcia 25. Targów Książki Historycznej – 24 listopada (czwartek) 2016, godz. 12:00, Sala Wielka, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się