Plenery z książką

Plenery z książką

Z książką w plenerze

Udostępnij

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na trzydniowe plenery literackie, organizowane tego lata w tradycyjnej formule Warszawie, Płocku i Gdyni. W ich ramach spotkania autorskie.

“Spragnionym kontaktu z książką i jej twórcami polecamy wizytę w dniach 18-20 czerwca br. w Ogrodzie Saskim w Warszawie, w dniach 16-18 lipca na Starym Rynku w Płocku oraz w dniach 13-15 sierpnia br. na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni” – zachęca organizator.

Wydarzenia organizowane są we współpracy z Urzędami Miast – Warszawy, Płocka i Gdyni. Partnerem Pleneru Literackiego w Warszawie jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Plenery to lubiane przez publiczność i wystawców trzy dni spotkań z autorami różnorodnych gatunków literackich w połączeniu z kiermaszem książek z atrakcyjnej oferty nowości i bestsellerów wydawców z całej Polski. Służą promocji czytelnictwa przez atrakcyjny program i ofertę wydawniczą, zarówno wśród miłośników literatury, jak i osób, sięgających po książki sporadycznie.

W Warszawie, Płocku i w Gdyni staną sceny do spotkań autorskich oraz kilkadziesiąt estetycznych namiotów dla wydawców. Wśród zaproszonych gości znajdą się popularni i uznani autorzy reprezentujący zróżnicowane gatunki literackie dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Swoje literackie projekty i działania zaprezentują podczas plenerów miasta współgospodarze. Wybrane spotkania z autorami będą rejestrowane i udostępniane w mediach społecznościowych. Wstęp na wszystkie plenery jest bezpłatny dla zwiedzających.

Fundacja Historia i Kultura zorganizowała w Gdyni i Warszawie – w pandemicznej rzeczywistości ubiegłego roku – plenery literackie z udziałem blisko 100 wydawców i 40 autorów. Zaproszenie wydawców i organizatorów do spotkań z publicznością przyjęli m.in.: Łukasz Orbitowski, Jakub Ćwiek, Nina Majewska-Brown, Tomasz Organek, Barbara Kosmowska, Klementyna Suchanow, Ziemowit Szczerek, Marcin Kącki, Janusz Leon Wiśniewski, Maciej Siembieda, Jakub Szamałek, Adrianna Trzepiota, Stefan Szczepłek, Aleksandra Tyl, Iwona Kienzler, Małgorzata Starosta, Iwona Partyka, Jakub Żulczyk, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski, Arkadiusz Szaraniec, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Piotr Milewski, Przemysław Semczuk, Naval, Józef Krzyk, Bartosz Lech Grykowski, Izabela Połońska, Rafał Skąpski, Thomas Arnold, Sylwia Bies, Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin i Katarzyna Majgier. Spotkania z autorami prowadzili: Piotr Dobrołęcki, Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska i Adam Szaja.

W tym roku zapraszamy: w dniach 18-20 czerwca br. na Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie, w dniach 16-18 lipca na Plener Literacki w Płocku na Starym Rynku oraz na Plener Literacki na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni w dniach 13-15 sierpnia br.

Więcej informacji: historiaikultura.pl

 

Kontakt:

Sprzedaż: Teresa Wieczorek, sprzedaz@historiaikultura.pl, tel. 696 452 741

Program: Małgorzata Kanownik, program@historiaikultura.pl, tel. 505 245 837

Promocja: Agnieszka Ziemiańska, promocja@historiaikultura.pl, tel. 606 842 482

 

źródło: https://rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się