Z radości życia",  Halina Konopacka, Maria Rotkiewicz, Wydawca: BOSZ

Z radości życia", Halina Konopacka, Maria Rotkiewicz, Wydawca: BOSZ

"Z radości życia. Halina Konopacka" - lipcowa premiera wydawnictwa BOSZ

Udostępnij

Wydawnictwo BOSZ poleca swoją kolejność nowość  pt. "Z radości życia. Halina Konopacka" książka autorstwa Marii Rotkieiwcz.

Z radości życia. Halina Konopacka to niezwykle interesująca,obszerna biografia Haliny Konopackiej – znakomitej sportsmenki, która podczas rozgrywanych w 1928 roku w Amsterdamie Igrzysk IX Olimpiady zdobyła dla Polski pierwszy złoty medal olimpijski  w rzucie dyskiem. Była 56-krotną rekordzistką Polski i 26-krotną  mistrzynią Polski w kilku konkurencjach: pchnięciu kulą, rzucie  dyskiem, rzucie oszczepem, skoku wzwyż, trójboju, pięcioboju oraz sztafetach, a także 7-krotną  rekordzistką świata.

Piękna i utalentowana Konopacka podbijała serca nie tylko imponującymi osiągnięciami sportowymi, ale również artystyczną wrażliwością, której wyraz dawała w tworzonej
przez siebie poezji. Jej wiersze publikowane były w najważniejszych czasopismach poetyckich, takich jak „Skamander”  i „Wiadomości Literackie”, obok twórczości m.in. Marii Pawlikowskiej-
Jasnorzewskiej i Kazimiery Iłłakowiczówny. Stała bywalczyni warszawskich salonów,  miłośniczka mody, należała do śmietanki towarzyskiej przedwojennej Polski.

Tytuł: Z radości życia. Halina Konopacka
Autor: Maria Rotkiewicz
Projekt graficzny: Magdalena Limbach
Język publikacji: polski
Wydawca: wydawnictwo BOSZ
Niejsce i rok wydania: Olszanica 2018
Wydanie: I
Objętość: 288 stron
Liczba ilustracji: 146
Format: 210 × 250 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7576-379-9,
978-83-942901-4-6
Cena katalogowa: 59,90 zł


BOSZ to założona w 1994 roku w Olszanicy oficyna wydawnicza specjalizująca się w edycji wielojęzycznych  albumów o sztuce, dziedzictwie kulturowym i krajobrazie, których znakiem rozpoznawczym są wysoka  wartość merytoryczna oraz najwyższa jakość edytorska.
Dotychczasowy dorobek Wydawnictwa BOSZ to ponad 500 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym  milion osiemset tysięcy egzemplarzy, wydanych we współpracy zarówno z wybitnymi twórcami,  jak i czołowymi placówkami kulturalnymi z całej Polski. Publikacje poświęcone polskiemu dziedzictwu  kulturowemu, twórczości uznanych artystów oraz pięknu rodzimego krajobrazu realizują jedno z głównych  zamierzeń Wydawnictwa, jakim jest promocja kultury narodowej.
Oryginalność oraz najwyższa jakość albumów sprawia, że wiele spośród tytułów Wydawnictwa BOSZ otrzymało najważniejsze nagrody oraz wyróżnienia w prestiżowych konkursach książkowych, takich jak Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy Książka Roku w konkursie o „Pióro Fredry”. W 2011 r. Wydawnictwo BOSZ zostało laureatem 21. edycji Konkursu Godła „Teraz Polska” – uhonorowane za wysoką jakość wydawanych książek.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się