Jedność - Dzień dziecka
"Obsesja piękna", dr Renee Engeln

"Obsesja piękna", dr Renee Engeln

Nowość wydawnictwa Buchmann: "Obsesja piękna" - jak kultura popularna krzywdzi kobiety

Udostępnij

Jak kulturowa obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi kobiety od ich najmłodszych lat. Żyjemy w świecie, w którym wmawia się kobietom, ze ich największą wartością jest piękny wygląd. Wizerunek kreowany przez koncerny kosmetyczne, kliniki urody, puszczany jest w świat dzięki reklamom, programom rozrywkowym i kolorowym magazynom.

Podprogowe nękanie doskonałym wizerunkiem przyczynia się u kobiet do depresji, redukuje ich ambicje, obniża zdolności poznawcze, wywołuje lęk przed naturalnym procesem starzenia się, a także powoduje zaburzenia w odżywianiu. Walka z potęgą mediów, które dysponują najlepszą technologią na świecie, jest z założenia nierówna. Nie jesteśmy jednak całkiem bezradni.
Renee Engeln, nagradzana wykładowczyni psychologii, pokazuje, jak obsesja piękna krzywdzi kobiety oraz jak można się jej przeciwstawić. Autorka wyjaśnia, jak porzucić krzywdzące schematy myślenia, zmienić sposób postrzegania swojego ciała, odwrócić się od lustra i zamiast się w nim przeglądać – zacząć działać.

Opinia o książce:

"Obsesja piękna wywoła burzę w debacie na temat ciała… To książka prowokująca i bardzo potrzebna."(„Rebellious Magazine”)

Kilka vsłów o autorce:

Dr Renne Engeln – wielokrotnie nagradzana wykładowczyni psychologii na Universytecie Northwestern. Prowadzi zajęcia od jedenastu lat. Jest autorką licznych artykułów naukowych dotyczących dyskursu ciała i uprzedmiotowienia kobiet w kulturze. Jako ekspertka w tych dziedzinach często udziela wywiadów dla „New York Times’a”, „Chicago Tribune” czy Today.com. Jej wystąpienie TEDx poświęcone obsesji piękna obejrzało na YouTubie ponad 250 tys. osób. Mieszka w Evanston w stanie Illinois.

Patronat medialny:
SENS


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się