Za nami pierwszy dzień konferencji „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?”

Za nami pierwszy dzień konferencji „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?”

Za nami pierwszy dzień konferencji „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?”

Udostępnij

W Gdyni trwa organizowana przez Instytut Książki konferencja „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?”. Wczoraj zakończył się pierwszy dzień wydarzenia, który składał się z merytorycznych prezentacji, inspirujących wykładów i dyskusji. Dziś uczestnicy konferencji biorą udział w wyjazdach terenowych do wybranych bibliotek regionu.

Konferencja „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?” skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli bibliotek publicznych: szczególnie do wnioskodawców „Infrastruktury bibliotek”, ale także do beneficjentów realizujących swoje zadania oraz bibliotekarek i bibliotekarzy zainteresowanych programem, którzy dopiero planują inwestycje w swoich bibliotekach.

Podczas wystąpień i dyskusji, które odbyły się pierwszego dnia konferencji omawiane były przede wszystkim zagadnienia związane z zasadami ubiegania się o dofinansowanie w konkursie i zasadami realizacji zadań. Prezentacje konferencyjne miały w zamierzeniu stanowić zbiór porad, dobrych praktyk i inspiracji płynących od bibliotekarzy i samorządowców, którzy mają za sobą podobne doświadczenia. 

We wczorajszym programie znalazło się łącznie 8 spotkań, w tym m.in. z prof. Janem Sikorą (architektem, projektantem Stacji Kultura w Rumi), Piotrem Kocińskim (architektem krajobrazu, projektantem ogrodów beneficjentów „Infrastruktury bibliotek”), a także niedawnymi beneficjentami „Infrastruktury bibliotek”: przedstawicielami bibliotek w Zaborze i Chociczy. Relację z każdego spotkania, które odbyło się w ramach wczorajszego programu, można znaleźć na stronie Instytutu Książki. Pierwszy dzień konferencji zakończył się kolacją oraz koncertem zespołu Kiev Office.

Drugiego dnia uczestnicy – podzieleni na grupy – odwiedzają inspirujące biblioteki w regionie. W tym celu zostali oni podzieleni na trzy grupy, z których każda będzie miała okazję zobaczyć inne obiekty. Pierwsza grupa odwiedza biblioteki w Bolszewie w gminie Wejherowo, w Redzie oraz Stację Kultura w Rumi. Druga grupa jest oprowadzana po czterech gdyńskich bibliotekach: Bibliotece z Pasją, Bibliotece Mały Kack, Bibliotece Chylonia i Bibliotece Śródmieście. Z kolei plan dla trzeciej grupy zwiedzających również obejmuje cztery gdyńskie filie: Bibliotekę Chylonia, Bibliotekę Pustki Cisowskie, Bibliotekę Witomino oraz Bibliotekę z Pasją.

Konferencja „Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Inwestycja i co dalej?” jest częścią strategii informacyjnej i upowszechniającej inicjatywy związanej z realizacją „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”, jednego z działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie www.infrastrukturabibliotek.com.pl

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się