Zaczytana Ławka stanęła pod PKiN w Warszawie

Zaczytana Ławka stanęła pod PKiN w Warszawie

Zaczytana Ławka stanęła pod PKiN w Warszawie

Udostępnij

Miło mi poinformować, że pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich) stanęła pierwsza w tym roku, zupełnie nowa Zaczytana Ławka stworzona przez Fundację Zaczytani.org. Zaczytana Ławka to artystyczny mebel miejski, który tym razem niesie za sobą jeszcze mocniejszy przekaz edukacyjny.
 
Serdecznie zapraszam do wizyt przy PKiN i zrobienia zdjęć Ławce Nowych Technologii, jeśli mają Państwo taką możliwość.   
 
 
 
Ławka Nowych Technologii jest wstępem do programu edukacyjnego tworzonego wspólnie z Alior Bankiem, partnerem strategicznym fundacji. 8 września, w dniu rozpoczęcia Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org, odbędzie się premiera trzech bajek edukacyjnych dotyczących nowych technologii. Każdy, kto za pomocą kodu QR umieszczonego przy ławce wejdzie na stronę dedykowaną programowi, będzie mógł zapisać się na listę mailingową, aby 8 września bezpłatnie otrzymać bajki w formie elektronicznej wraz z zestawem narzędzi do pracy z każdą bajką.

Zaczytane Ławki to oryginalne meble miejskie w kształcie otwartych książek, które są tworzone przez Fundację Zaczytani.org, aby promować działania czytelnicze w Polskich miastach. Wzbudzają zainteresowanie przechodniów i skłaniają do refleksji. Ławka, która właśnie pojawiła się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie to Ławka Nowych Technologii. Zwiastuje rozpoczęcie nowego programu edukacyjnego Fundacji Zaczytani.org, którego partnerem jest Alior Bank.

8 września, w dniu rozpoczęcia Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org, odbędzie się premiera trzech bajek edukacyjnych przeznaczonych dla młodych czytelników w wieku 7-10 lat. Zabawne historie zwierząt wprowadzą czytelników w świat mądrego korzystania z nowych technologii.

– Cyfrowy postęp to szansa na rozwój. Korzystanie z nowych rozwiązań wymaga jednak znajomości zasad bezpieczeństwa. To wiedza, którą staramy się przekazywać Klientom Alior Banku na co dzień. Teraz – wspólnie z Fundacją Zaczytani.org – chcielibyśmy także dzieciom pomóc w bezpiecznym korzystaniu z zasobów internetu – mówi Agnieszka Zawartko, dyrektor marketingu i PR w Alior Banku.

Edukacja nie jest jednak jedynym celem stworzonych bajek. Do treści dla dzieci dołączony jest szeroki zestaw narzędzi dla rodziców i wychowawców, który pokaże im, jak pracować z książką, aby wykorzystać ją do budowania prawdziwie głębokiej relacji z dzieckiem. Przygotowane przy współpracy z psychologiem treści dodatkowe pozwolą najlepiej wykorzystać potencjał bajki – wskażą tematy do rozmowy, podsuną kilka ćwiczeń, zainspirują do refleksji.

– Promocja czytelnictwa, edukacja społeczna i budowanie relacji to najważniejsze filary naszej działalności. Tworząc program edukacyjny wykorzystujący moc opowieści, chcemy dać dzieciom i rodzicom coś unikatowego – nie tylko historię, ale też wsparcie, które pokaże, że prawdziwa moc czytelnictwa nie kończy się na czytaniu – mówi Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org.

Ławka Nowych Technologii pod PKiN to jedna z trzech Zaczytanych Ławek z tej serii. Pozostałe już wkrótce staną w innych miastach.

Na tronie bit.ly/Lawka_Nowych_Technologii można zapisać się na listę mailingową, aby 8 września otrzymać elektronicznie bezpłatny zestaw bajek wraz z narzędziami do pracy z nimi.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się