Oficyna Wydawnicza IMPULS,

Oficyna Wydawnicza IMPULS,

Zaczytany czerwiec z Oficyną Impuls!

Udostępnij

Na horyzoncie kieł‚kuje czerwiec… O tej porze roku tradycyjnie na plan pierwszy wysuwają… się najmł‚odsi i ich potrzeby, a w tle majaczy niewyraźny kontur tej najszacowniejszej z instytucji, jaką… bez wą…tpienia jest szkoł‚a. I o szkole, i naszych milusiń„skich bę™dzie dziś› mowa.

Zacznie siꙠ źle, bo od Przemocy w rodzinie. Książka ta, powstał‚a pod redakcją… Łukasza Wirkusa i Pawł‚a Kozł‚owskiego, przedstawia interdyscyplinarne uję™cie tego jakże trudnego problemu w oparciu o szereg artykuł‚ów autorstwa zaproszonych do projektu uczonych. I tak perspektywa prawno-społ‚eczna (część‡ I) przeplata się™ z uję™ciem psychopedagogicznym i kulturowym (część‡ II), jednakowo traktują…cym ofiary domowej przemocy bez wzglÄędu  na wiek (dzieci – starcy).

W naszym dzisiejszym newsletterze bę™dzie jednak trochę jak w powieś›ciach Makuszyń„skiego: najpierw burza z gradem, potem uś›miechnię™te lato. Dobrą… passę™ rozpoczyna Ewaluacja edukacyjna Henryka Mizerka, nowość‡ z pogranicza filozofii i… wszystkich innych nauk. Swój wywód profesor prowadzi dwutorowo: pokazuje ewaluację™ jako zjawisko nieodłą…cznie towarzyszą…ce homo sapiens oraz jako splot nurtów i tendencji, jaki wyodrę™bnił‚ się w latach 50. XX wieku.

Piotr Kołodziej, Janusz Waligóra i Jerzy Waligóra odpowiedzialni są za Szkolny teatr interakcji. Od pomysłu do przedstawienia. Co swym utworem zamierzali? „Ta książka opowiada o szkolnej przygodzie teatralnej – o tym, jak wraz z uczniami jednej z krakowskich szkół, w której występujemy głównie w roli polonistów, uczyliśmy się teatru i bawiliśmy się w teatr. Jest to opowieść o różnych formach artystycznej aktywności, o wspólnocie ludzkiej, która wytworzyła się w trakcie tych działań, o czasie minionym (ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi!) i pewnej aktualnej placówce edukacyjnej, sercom naszym sympatycznej i bliskiej. Przy czym pod hasłem «placówka edukacyjna» rozumiemy instytucję o schludnej nazwie Prywatne Akademickie Centrum Kształcenia, czyli w skrócie PACK, usytuowaną przy ulicy Karmelickiej w Krakowie. Zacna ta instytucja stała się areną naszych szkolnych inicjatyw teatralnych, zaś jej dyrektor, Jerzy Waligóra, nader tolerancyjnym Mecenasem, a w porywach nawet entuzjastą tych amatorskich poczynań”.

A skoro zrobiło się już hucznie i radośnie, zakończmy ten krótki przegląd obietnicą lata i wakacji, których osobiście nie wyobrażamy sobie inaczej niż boso na trawie z zacną książką pod pachą. A jaką? O to zadba już Bogusław Śliwerski, podsuwając nam Książki (nie)godne czytania, a więc krótki i z definicji subiektywny przegląd nowości (i nie tylko), jakie w ostatnim czasie wpadły w ręce profesora…

Zapraszamy i polecamy wyją…tkowe nowoś›ci Oficyny Wydawniczej „Impuls”.

Uwaga, dla każdego Czytelnika mamy książki™ gratis!

www.impulsoficyna.com.pl 


 


 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się