"Zaklinaczka. Krew Werdiany", Lene Kaaberbøl,

"Zaklinaczka. Krew Werdiany", Lene Kaaberbøl,

"Zaklinaczka. Krew Werdiany" - dziś premiera

Udostępnij

Szanowni Państwo, dziś premiera drugiej części naszej nowej serii fantasy dla nastolatków – Zaklinaczka. Krew Werdiany:

 

 

Królowa duńskiej powieści fantasy w drugim tomie serii Zaklinaczka znacząco podkręca napięcie. To przyjemny dreszczyk. Najlepiej czytać ją na wygodnej kanapie i z podkulonymi nogami – nawet jeśli czasem serce podskakuje do gardła”. - Berlingske

Nieśmiała i z pozoru całkiem przeciętna Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Kiedy ujawnia się jej wyjątkowy dar, dziewczyna trafia pod opiekę ciotki Isy, zaklinaczki, która uczy ją ufać własnym instynktom. Clara przechodzi zwycięsko próbę ognia i zostaje zaakceptowana przez inne zaklinaczki. Dziewczyna może liczyć także na Kota i wieloletniego przyjaciela Oskara, który wkrótce się przekona, że przyjaźń z zaklinaczką bywa śmiertelnie niebezpieczna.

Drugi tom przygód niezwykłej nastolatki, która walczy z kompleksami i brakiem pewności siebie, ale gdy okoliczności zmuszają ją do opuszczenia wygodnych ram dotychczasowego życia, odkrywa świat pełen czarów, w którym czyhają również wielkie niebezpieczeństwa.

Opinie o książce:

Prawdziwa dziewczyska siła! Ta książka rzuca urok”.Młody Book

„Ma się ochotę zaklinać autorkę, by opowiadała dalej”. - Berlingske Tidende

 „Zaklinaczka to fantasy najwyższych lotów!”. - Jyllands-Posten

Polecamy I tom serii - Zaklinaczka. Próba ognia:

Clara sądziła, że jest całkiem zwyczajną nastolatką. Może nawet trochę zbyt zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak pewnego dnia dziewczyna zostaje zaatakowana przez wielkiego czarnego kota, ujawnia się jej wyjątkowy dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa, zaklinaczka, uczy ją ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Wraz z umacnianiem się jej zdolności rośnie również odpowiedzialność, jaką Clara musi na siebie wziąć.

W przygotowaniu III tom serii - Zaklinaczka. Zemsta Chimery.

Seria Zaklinaczka, planowana pierwotnie jako trylogia, liczy obecnie już sześć tomów. W Danii seria przez wiele miesięcy gościła na listach bestsellerów, a w 2012 roku została wyróżniona Orlaprisen, najważniejszą duńską nagrodą dla książki dziecięcej. Prawa do serii sprzedano do kilkunastu krajów, w przygotowaniu jest także ekranizacja cyklu.

Lene Kaaberbøl, ur. w 1960 roku w Kopenhadze, należy do najbardziej znanych duńskich autorek piszących dla dzieci. Swoją pierwszą książkę opublikowała w wieku piętnastu lat. Od tamtej pory napisała ponad trzydzieści książek dla dzieci i młodzieży przetłumaczonych na blisko trzydzieści języków.  W 2004 roku otrzymała prestiżową Nordic Children’s Book Prize.

Tytuł: Zaklinaczka.Krew Werdiany
Autor: Lene Kaaberbøl
Przekład: Edyta Stępkowska
Wydania: Sonia Draga
Miejsce i rok wydania: Katowice, premiera: 14 czerwca 2017
Wydanie: I
Objętość: 160 stron
Format: 14.0x20.8 cm
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
ISBN 978-83-8057-131-0
Cena katalogowa:


Dostępna także jako e-book


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się