Najlepsza historyczna książka  2017 roku

Najlepsza historyczna książka 2017 roku

Zagłosuj na najlepszą historyczną książkę 2017 roku!

Udostępnij

 

Jaka jest najlepsza książka historyczna 2017 roku? Jakie książki warto podarować bliskim w prezencie? Na te pytania odpowie konkurs i plebiscyt „Historia Zebrana” organizowany przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody!

 

 

 

Głosować można na stronie projektu http://historiazebrana.pl. W tej edycji plebiscytu o tytuł najlepszej książki historycznej II półrocza 2017 r walczy 20 publikacji. Wskazywać swoich faworytów można w trzech kategoriach: „w rolach głównych" (książki biograficzne), „okiem badacza” (książki naukowe) oraz „historia niebanalna” (książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy).

Zapraszamy do zapoznania się ze zgłoszonymi do plebiscytu pozycjami. Najlepsze książki wybiorą internauci w powszechnym głosowaniu oraz nasi jurorzy: redaktorzy obydwu serwisów, publicyści historyczni, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek – tłumaczy Michał Świgoń z portalu Histmag.org. – Konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. Spośród zwycięzców w I i II półroczu wyłonione zostaną następnie publikacje, które otrzymują tytuł najlepszej książki historycznej roku.

A oto pełna lista publikacji biorących udział w plebiscycie:

W rolach głównych

Publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią. Biografie i wspomnienia.

  • (OW Kucharski) „Konsul. Biografia Władysława Noskowskiego.”

  • (Editio) „Naznaczeni przez rewolucję bolszewików”

  • (Poznańskie) „Z błyskawicą na tygrysy. Dziennik powstańca”

  • (Poznańskie) „Niewygodny Polak”

  • (Czarne) „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”

  • (Karta) „Zamojszczyzna 1918-1959”

  • (Bellona) „Polacy są najlepsi. Wspomnienia Kanadyjczyka z Dywizjonu 303”

  • (Bellona) „Anglik Stalina. Szpiegowska historia wszech czasów”

Okiem badacza

Książki historyczne, wyposażone w aparat naukowy, przeznaczone przede wszystkim dla historyków - zawodowców lub pasjonatów danego tematu.

  • (Muzeum Hist. M. Krakowa) „Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu.”

  • (Rebis) „Chwała Aten. Dzieje najwspanialszej cywilizacji na świecie”

  • (Agora) „Stalin i naukowcy. Historia tryumfu i tragedii, 1905-1953”

  • (Karta) „Czas ziemiaństwa”

  • (Bellona) „Wyspa ostatniej nadziei”

Historia niebanalna

Książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy, szczególnie interesujący, pozostające na styku literatury, publikacji naukowej czy wspomnień, publikacje popularyzujące wiedzę historyczną, książki, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach.

  • (Papierowy Księżyc) „Srebrne Imperium”

  • (Rebis) „Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz.III”

  • (Meandry) „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni”

  • (PWN) „Zamach Stanu. Podręcznik”

  • (Poznańskie) „Narodziny globalnego dżihadu”

  • (WUJ) „Koń doskonały. Ratując czempiony z rąk nazistów”

  • (Szara Godzina) „Lekcja martwej mowy”

Pierwszy etap głosowania, w którym wybierane są tytuły nominowane do nagrody zakończy się 18 grudnia. Drugi etap, w którym ogłosimy nominacje i spośród nominowanych książek wybierzemy najlepsze tytuły, rozpocznie się 19 grudnia. Zakończenie zmagań nastąpi 8 stycznia, a wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 10 stycznia.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Wśród głosujących internautów rozlosujemy atrakcyjne nagrody książkowe. W puli nagród, które trafią do uczestników plebiscytu, znaleźć będzie można publikacje zgłoszone do udziału w naszym plebiscycie. Do rozdania mamy kilkadziesiąt egz. książek! – zachęca Sławomir Krempa z portalu Granice.pl.

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem tej inicjatywy jest wybór najciekawszych i najbardziej dopracowanych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl.

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: http://historiazebrana.pl.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się