VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, Drohobycz,

VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, Drohobycz,

Zakończył się VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu

Udostępnij

Dobiegł końca VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, którego współorganizatorem jest Instytut Książki. W drugiej części Festiwalu podczas konferencji naukowej 4-5 czerwca literaturoznawcy, historycy, kulturoznawcy, socjologowie oraz tłumacze literatury polskiej z całego świata udowadniali, że teksty autora „Sklepów cynamonowych” i te z nim związane wciąż da się odczytywać na nowo

6 i 7 czerwca z publicznością spotkali się pisarze: Radka Franczak, Olga Tokarczuk, Paweł Huelle, Herkus Kunčius, Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Andrij Bondar, Ostap Sływyński,  Jurij Wynnyczuk, Andrij Lubka, Sofija Andruchowycz i Taras Prochaśko. Swoje wiersze ze swadą czytał Sierhiej Żadan, a podczas wydarzenia został zaprezentowany jego tomik „Drohobycz” w przekładzie Jacka Podsiadły. Pomysł na tę książkę zrodził się podczas poprzedniej edycji Festiwalu. W ostatnim dniu Olga Tokarczuk poprowadziła panel dyskusyjny „Zaginiony mesjasz” o ukrytym potencjale literatury środkowoeuropejskiej, uczestniczyli w nim zaproszeni pisarze i poeci.

Także i tym razem ważnym momentem imprezy był spacer po mieście przy świetle pochodni śladami miejsc związanych z Schulzem. Uczestnicy festiwalu odczytywali podczas niego fragmenty twórczości sławnego drohobyczanina w różnych językach. W drugiej części imprezy odbyły się także kolejne spektakle teatralne oparte na twórczości Schulza, a akcentów muzycznych dostarczyły koncerty zespołów Kroke oraz finałowy – Serhij Żadan i Sobaki.

O pierwszej części Festiwalu Schulza pisaliśmy tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się