"Zapiski z czterech lat",. Eugenio Montale,

"Zapiski z czterech lat",. Eugenio Montale,

"Zapiski z czterech lat" Eugenio Montale podczas Targów Książki w Krakowie

Udostępnij

Wydawnictwo a5 oraz Księgarnia ITALICUS mają przyjemność zaprosić na premierową prezentację tomu Eugenio Montale "Zapiski z czterech lat".
Księgarnia ITALICUS, ul. Kremerowska 11 w Krakowie

 
Okładka tomu Eugenio Montale

Premiera tomu "Zapiski z czterech lat"

W rozmowie na temat książki wezmą udział autorka opracowania redakcyjnego Elżbieta Jogałła oraz tłumacz Jarosław Mikołajewski. Zapraszamy w piątek, 27 października 2017 o godz. 19.00 do Księgarni ITALICUS, ul. Kremerowska 11 w Krakowie
O książce: Pisząc sto jedenaście wierszy tomu "Zapiski z czterech lat" Eugenio Montale miał 80 lat i odebrał – w 1975 roku – Literacką Nagrodę Nobla.

Pegaz, rys. Zbigniewa Herberta

Jarosław Mikołajewski, Marcin Świetlicki, Adam Zagajewski

Drodzy Państwo, Już 26 października rozpoczyna się kolejna edycja Targów Książki w Krakowie. Zapraszamy na stoisko D10 w Hali WISŁA. W piątek 27 października o godz. 17.00 Jarosław Mikołajewski zaprezentuje premierowo tom wierszy "Zapiski z czterech lat" włoskiego noblisty Eugenio Montale; w sobotę 28 października o godz. 12.00 Adam Zagajewski będzie podpisywał nowe wydanie "Wierszy wybranych";  w niedzielę 29 października o godz. 12.00 Marcin Świetlicki będzie podpisywał książkę i audiobook " Drobna zmiana".

Drobna zmiana

Drobna zmiana

Marcin Świetlicki

Nowa książka Marcina Świetlickiego w Wydawnictwie a5. „Drobna zmiana” potwierdza konsekwencję Marcina Świetlickiego w wyborze motywów i tematów . Autor mieszka przy ulicy Dietla, chodzi na spacery ze znaną z poprzednich książek suką rasy bokser, pije kawę w Mleczarni i szyderczo komentuje polityczną i medialną rzeczywistość. I choć prozy poetyckie zebrane w tomie układają się w chronologiczną relację z codzienności, równocześnie to zanurzenie w tu i teraz prowadzi do refleksji natury ogólniejszej.

Cena detaliczna: 30.00 zł
Cena po rabacie: 22.00 zł

Zapiski z czterech lat

Zapiski z czterech lat

Eugenio Montale

Pisząc sto jedenaście wierszy tomu Zapiski z czterech lat Eugenio Montale miał 80 lat i odebrał – w 1975 roku – Literacką Nagrodę Nobla. Był nie tylko poetą. „Pisałem wiersze – mówił w przemówieniu podczas uroczystości noblowskiej – i za nie dostałem nagrodę, lecz byłem również bibliotekarzem, tłumaczem, krytykiem literackim i muzycznym a nawet bezrobotnym przez rozpoznany niedostatek wierności reżimowi, którego nie mogłem kochać”.

Cena detaliczna: 35.00 zł
Cena po rabacie: 28.00 zł

Wiersze wybrane

Wiersze wybrane

Adam Zagajewski

Najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. "Wiersze wybrane" pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego – od wczesnych pełnych sprzeciwu utworów z czasów Nowej Fali po refleksyjne i kunsztowne teksty z lat późniejszych. Książka zawiera wybrane przez Autora dzieła z tomów: "Komunikat", "Sklepy mięsne", "List", "Oda do wielości", "Jechać do Lwowa", "Płótno", "Ziemia ognista", "Pragnienie", "Powrót", "Anteny" oraz "Niewidzialna ręka".

Cena detaliczna: 46.00 zł
Cena po rabacie: 38.00 zł

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się