Wydawnictwo Jedność
Obłędny rycerz. Przygody niestrudzonego bojownika o prawa zwierząt", Dan Mathews

Obłędny rycerz. Przygody niestrudzonego bojownika o prawa zwierząt", Dan Mathews

Zapowiedź Axis Mundi: Dan Mathews, "Obłędny rycerz. Przygody niestrudzonego bojownika o prawa zwierząt"

Udostępnij

Dan Mathews jest skuteczną siłą sprawczą stojącą za najbardziej barwnymi akcjami sygnowanymi przez organizację Ethical Treatment of Animals PETA. PETA Przyznaje Pośmiertne Odznaczenie Pisarzowi i Orędownikowi Praw Zwierząt, Isaakowi Bashevisowi Singerowi. Z tej okazji Dan Mathews oraz Joanna Krupa będą w Polsce we wtorek, 1 sierpnia.

Dan Mathews jest skuteczną siłą sprawczą stojącą za najbardziej barwnymi akcjami sygnowanymi przez organizację Ethical Treatment of Animals PETA – wykorzystującymi dla swoich celów chwytliwe medialnie metody (dziwne kostiumy lub nagich protestujących), organizującej akcje z udziałem największych gwiazd showbiznesu (m.in. Pameli Anderson, Paula McCartneya i Pink). To on stał za akcją "I'd Rather Go Naked Than Wear Fur" – sprzeciwem wobec hodowli i zabijaniu zwierząt dla pozyskiwania futer, której twarzami, a właściwie nagimi ciałami były znane modelki – od Evy Mendes po Joannę Krupę – pozujące nago, by reklamować akcję na ulicznych billboardach oraz w magazynach modowych.

To również on przekonał Ralpha Laurena, Calvina Kleina i Tommy'ego Hilfigera by nie stosowali w swych projektach prawdziwych futer. Przekonał również General Motors by nie wykorzystywali zwierząt w crash-testach swoich samochodów, a także L’Oreal i Gillette by nie testowali swych produktów na zwierzętach. Rok temu Mathews w satyryczny sposób wykorzystał powiedzonko Donalda Trumpa “Grab a Pussy” wykorzystując je w kampanii na rzecz adopcji kotów. W roku 2016 uznany został przez gejowskie pismo Winq. za Aktywistę Roku “Activist of the Year” (https://www.winq.com/2016/12/the-activism-award-2016-dan-mathews/), którą to nagrodę wręczyła mu sama Vivienne Westwood.

Dan Mathews opowiada swoją historię z wrodzonym poczuciem humoru – historię wyśmiewanego w szkole, nieśmiałego chłopca, który najpierw został modelem, a potem wykorzystując kontakty ze światem showbiznesu stał się jednym z najbardziej znanych wojowników o prawa zwierząt.

Wraz z nim zaglądamy za kulisy rockowego świata Los Angeles i Londynu, zaplecze świata wielkiej mody Nowego Jorku, ale też do więzienia w Bostonie i Mediolanie oraz szpitala psychiatrycznego w Paryżu, do których trafiał z powodu swoich kontrowersyjnych akcji.

Dodajmy do tego, że autorem zdjęcia na okładce jest kanadyjski piosenkarz Bryan Adams a polską ambasadorką PETA oraz autorką wstępu do książki – Joanna Krupa.

W załączeniu – informacje o książce oraz list od Autora, a także informacja prasowa o wydarzeniu w muzeum Singera.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się