Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego

Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego

Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego

Udostępnij

Wydawnictwo a5 oraz Krystyna Dąbrowska zapraszają na tegoroczną edycję Imieni Jana Kochanowskiego - Ogród Krasińskch.

Krystyna Dąbrowska na Imieninach Jana Kochanowskiego

Trzy sceny, a na nich nie tylko kilkanaście spotkań z pisarkami i pisarzami, ale również koncerty, spektakle i mecz poetycki, podczas którego dwie drużyny aktorów będą konkurować w interpretowaniu wierszy. Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca (29.06), tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Krasińskich. Bohaterem tegorocznej edycji wydarzenia jest Gustaw Herling-Grudziński. Z tej okazji prosto z rodzinnego Neapolu przyleci do Warszawy Marta Herling – i w rozmowie z Jerzym Kisielewskim opowie o dzieciństwie u boku ojca-pisarza.

fot.Elżbieta Lempp

Krystyna Dąbrowska laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

W niedzielę 9 czerwca poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W kategorii PROZA wyróżniono Wiesława Myśliwskiego za powieść  „Ucho igielne”, a kategorii  POEZJA Krystynę Dąbrowską za tom „Ścieżki dźwiękowe”, w kategorii LITERATURA DLA DZIECI Cezarego Harasimowicza i  Martę Kurczewską za książkę „Mirabelka”. W kategorii EDYCJA WARSZAWSKA nagrodę otrzymał Andrzej Żor za „Dom. Historia przytułku św. Franciszka Salezego".

Ścieżki dźwiękowe

Ścieżki dźwiękowe

Krystyna Dąbrowska

Wiersze w tej książce powstawały długo. Nawet te, które przyszły do mnie nagle, z pozoru od razu gotowe, poprzedziła intensywna praca, trwająca miesiącami a czasem latami. Każdy z nich ma swoją wieloetapową historię: jej początkiem jest często usłyszana od kogoś opowieść, kilka słów, które zagrały mi w uchu i zaczęły żyć własnym życiem w wyobraźni, wspomnienie obudzone bodźcem z teraźniejszości, nowym miejscem, krajobrazem, rozmową.

Cena detaliczna: 32.00 zł
Cena po rabacie: 26.00 zł

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się