Zaproszenie na wideokonferencję z KE 9 lipca, godz. 13.00-15.00 ws. DSA

Zaproszenie na wideokonferencję z KE 9 lipca, godz. 13.00-15.00 ws. DSA

Zaproszenie na wideokonferencję z KE 9 lipca, godz. 13.00-15.00 ws. DSA

Udostępnij

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na wideokonferencję, która odbędzie się 9 lipca w godzinach 13.00-15.00 podczas której przedstawiciel Komisji Europejskiej (Werner Stengg, gabinet kom. Vestager) przybliży tematykę przygotowywanego pakietu regulacji: akt prawny o usługach cyfrowych (Digital Services Act).

Przedstawiciel Komisji Europejskiej przybliży tematykę przygotowywanego pakietu regulacji a także odpowie na pytania i ewentualne wątpliwości związane z toczącymi się konsultacjami.

Unijni urzędnicy do września zbierają opinie na tematy takie, jak: bezpieczeństwo w Internecie, wolność słowa, sprawiedliwość i równe szanse w gospodarce cyfrowej. Będą miały one wpływ na przygotowane przepisy prawne regulujące funkcjonowanie usług cyfrowych w UE.

Konsultacje obejmują dwa główne - zapowiedziane przez Komisję - kierunki prac. Pierwszy z nich to rewizja dyrektywy o handlu elektronicznym. Drugi to kwestia zapewnienia równych szans na europejskich rynkach cyfrowych – mając na uwadze dominację na rynku kilku dużych platform internetowych. 

Chcemy poznać Wasze stanowisko w sprawie kwestii, które zawiera kwestionariusz konsultacyjny KE oraz umożliwić Wam interakcję z jego autorami.

Chętnych do udziału w spotkaniu online prosimy o przesyłanie swoich zgłoszeń do 8 lipca pod adresy:  Piotr.Wasilewski@mc.gov.plJaroslaw.Sekula@mc.gov.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się