Zaskocz wroga. Zabij  go. Zniknij bez śladu - premiera rewelacyjnej ksiązki o tajnych zabójcach z CIA

Zaskocz wroga. Zabij go. Zniknij bez śladu - premiera rewelacyjnej ksiązki o tajnych zabójcach z CIA

Zaskocz wroga. Zabij go. Zniknij bez śladu - 31.08 premiera rewelacyjnej ksiązki o tajnych zabójcach z CIA

Udostępnij

31 sierpnia trafi do księgarń ksiązka Annie Jackobsen pt. ZASKOCZ, ZABIJ, ZNIKNIJ. Autorka skupia się w swojej publikacji na historii tajnych akcji oddziałów paramilitarnych, funkcjonariuszach operacyjnych i zabójcach z CIA.

Gdy dyplomacja zawodzi, a wszczęcie wojny nie wchodzi w grę, prezydent Stanów Zjednoczonych wzywa Wydział Akcji Specjalnych CIA, ściśle tajne ramię tej agencji i najskuteczniejszego wykonawcę operacji specjalnych na świecie. Prawie każdy główny lokator Białego Domu od II wojny światowej prosił CIA, by zajmowała się  sabotażem, działalnością wywrotową i zabójstwami.

Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do kilkudziesięciu osób, które uczestniczyły w tajnych operacjach CIA od początku zimnej wojny do dziś, i dogłębnemu przestudiowaniu niedawno odtajnionych dokumentów Annie Jacobsen opisała  złożony świat zabójców, tajnych współpracowników i sabotażystów.

Autorka dzięki tym badaniom oraz rozmowom z wysokimi urzędnikami CIA, szefami kontrwywiadu i operatorami Wydziału Akcji Specjalnych po raz pierwszy ujawniła skalę tych szokujących i moralnie niejednoznacznych tajnych działań.

Kilka słów o autorce: 

Annie Jacobsen to dziennikarka i autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”: Area 51, Operacja Paperclip, Phenomena i The Pentagon’s Brain, który w 2016 roku znalazł się w finale Nagrody Pulitzera. Wcześniej współpracowniczka „Los Angeles Times Magazine”, obecnie pisze i produkuje programy telewizyjne. Współscenarzystka serialu Tom Clancy’s Jack Ryan. Absolwentka Princeton University, mieszka w Los Angeles z mężem i dwoma synami.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się