Zbliżają się Dni Fantastyki we Wrocławiu

Zbliżają się Dni Fantastyki we Wrocławiu

Zbliżają się Dni Fantastyki we Wrocławiu

Udostępnij

Tegoroczne Dni Fantastyki we Wrocławiu odbędą się w dniach 23-27 sierpnia w Zamku Leśnickim we Wrocławiu. Impreza jest świętem nie tylko fanów literatury fantastycznej, ale także miłośnikiem gier komputerowych, planszowych czy komiksów. W t ym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło „Miasto wyobraźni”.

Impreza rozpocznie się już w środę (23 sierpnia) w Mediatece na placu Teatralnym 5, tuż przy wrocławskim Rynku. Do piątku biblioteka stanie się główną lokalizacją festiwalu, gdzie odbędą się spotkania z pisarzami, twórcami komiksów, vlogerami książkowymi i bookstagramerami. Na najmłodszych fanów fantastyki będą czekać atrakcje w kolejnym punkcie na mapie festiwalu – bibliotece przy ulicy Chociebuskiej 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tej części programu będzie bezpłatny.

W piątek festiwal odbędzie się również na terenie urokliwego leśnickiego Zamku, gdzie na uczestników czekać będzie jeszcze więcej rozrywek. Z kolei w sobotę i niedzielę impreza przeniesie się już całkowicie na teren OPT Zamek. W budynku odbędą się spotkania dotyczące literatury, komiksów, filmów, mangi i anime, nauki oraz popkultury.

W programie organizatorzy zaplanowali rozmowy ze znanymi autorami, panele dyskusyjne, turnieje planszówek, konkursy cosplay i wiele innych atrakcji. Wśród tegorocznych gości festiwalu można znaleźć takie nazwiska jak Daniel Chmielewski, Jakub Ćwiek, Jakub Nowak, Kasia Babis, Rafał Kosik czy Marcin Podolec.

Dni Fantastyki wyróżnia obecność bezpłatnej strefy festiwalowej, zlokalizowanej w leśnickim parku na terenach okalających Zamek. Jej misją jest przybliżenie nurtu szeroko rozumianej fantastyki większemu gronu odbiorców. Fantastyka Open to warsztaty i koncerty, a także pokazy artystyczne oraz stanowiska poświęcone innym inicjatywom fantastycznym. To również wioski rekonstrukcyjne oraz spotkania z inspirującymi gośćmi.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się