"Zimowy żołnierz", Daniel Mason

"Zimowy żołnierz", Daniel Mason

"Zimowy żołnierz" - już 2 kwietnia trafi do księgarń opowieść o miłości, wojnie i wciąż przekraczanych granicach ludzkiej wytrzymałości!

Udostępnij

Już 2 kwietnia do księgarń trafi Zimowy żołnierz, znakomita powieść Daniela Masona o wojnie, woli przetrwania i miłości, która przydarza się w najmniej oczekiwanym momencie.

Zimowy żołnierz to po części historia wojenna, a po części wciągająca bez reszty opowieść o uczuciu, które rodzi się pomiędzy młodym lekarzem Lucjuszem Krzelewskim i obłędnie piękną Margaretą. Kiedy wojenna rzeczywistość wystawi ich związek na próbę i w środku zimy pod ich opiekę trafi tajemniczy pacjent, jedna decyzja zamieni wszystko…

Wybór Lucjusza zaważy na losie Margarety, jego własnym, a także zimowego żołnierza. Ta opowieść chwyci was za serce!

 

Nota o książce:

Lucjusz Krzelewski z zamożnej polskiej rodziny mieszkającej w Wiedniu studiuje medycynę, gdy nadchodzi rok 1914, wybucha wojna i błyskawicznie rozlewa się po całej Europie. Zafascynowany tym, że z dnia na dzień może zostać lekarzem, zaciąga się do wojska, licząc na przydział do znakomicie zorganizowanego lazaretu. Niestety trafia do Lemnowic, maleńkiej wioski w sercu Karpat, do szpitala polowego urządzonego w zrujnowanym kościele, skąd uciekli wszyscy lekarze.

Jedyną osobą, która może pokazać Lucjuszowi, jak ratować ciężko rannych zwożonych z pól bitewnych frontu wschodniego, jest tajemnicza siostra Margareta. Szalona i piękna. Osobliwy, niebezpiecznie bliski związek tych dwojga zostaje brutalnie przerwany, kiedy w samym środku zimy trafia do kościoła nowy pacjent. Chcąc go za wszelką cenę ratować, Lucjusz podejmuje fatalną decyzję, która zaważy na losach tego zimowego żołnierza, jego samego i Margarety.

Znakomita powieść historyczna: zafascynowany tłem, bohaterami i językiem nie potrafiłem się od niej oderwać. - Mark Sullivan, autor Pod szkarłatnym niebem

 Ta powieść jest tak realistyczna, barwna i wielopłaszczyznowa, że czytając ją, zatraciłem świadomość, gdzie się znajduję: przeniosło mnie do utraconego świata przeszłości. - Andrew Sean Greer, laureat Nagrody Pulitzera

Kilka słów o autorze:

DANIEL MASON jest amerykańskim lekarzem i autorem bestsellerowych powieści Stroiciel (sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, na jej podstawie powstała opera oraz liczne adaptacje teatralne, a obecnie trwają pracę nad filmem, który reżyseruje Charlie Stratton) oraz "A Far Country", wydanych dotąd w 28 językach! Mieszka z rodziną nad Zatoką San Francisco. Zimowy żołnierz to jego najnowsza powieść.

 

 

REBIS


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się