Ogólnopolska Izba Księgarń
Dyskusyjne Kluby Książki, DKK 2018

Dyskusyjne Kluby Książki, DKK 2018

Zjazd koordynatorów Dyskusyjnych Klubów Książki [relacja i zdjęcia

Udostępnij

Dziś w warszawskim hotelu Mercure odbył się ogólnopolski zjazd koordynatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Książki, który we współpracy z bibliotekami wojewódzkimi od ponad 10 lat prowadzi program DKK. Poprowadził je koordynator DKK z Instytutu Książki, Dariusz Kawa.

W tym roku powstało 75 nowych klubów. Przy obecnej dynamice rozwoju programu około 2021 roku będzie ich już 2000. Początek zjazdu poświęcony był działalności bieżącej Dyskusyjnych Klubów Książki, częstotliwości spotkań autorskich i klubowych (tych drugich odbywa się minimum sześć rocznie; najczęściej spotykają się kluby z województwa łódzkiego: średnio niemal 12 razy rocznie). W Wielkopolsce na trzynaście bibliotek przypada jeden DKK, liderem jest lubuskie, gdzie kluby funkcjonują niemal w dwóch trzecich bibliotek. W skali ogólnopolskiej jeden klub przypada na pięć bibliotek. Dwie trzecie to kluby dla dorosłych, a jedna trzecia dla dzieci i młodzieży. Jedynym województwem, w którym przewagę mają kluby dla dzieci i młodzieży jest małopolskie.

Druga część zjazdu, która rozpoczęła się po krótkiej przerwie kawowej, dotyczyła programu dotacyjnego na 2019 rok, czyli regulaminu, terminu składania wniosków, umów, sprawozdań, raportów, a także kwestii RODO i rejestru pedofilów. Całość zakończyła dyskusja koordynatorów.

W przyszłym roku dotacje w ramach programu DKK wzrosną o 200 tysięcy złotych: do 2 milionów złotych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się