Ogólnopolska Izba Księgarń
BookBook, Dzieje się!, Strefy cyberwojny, Agata Kaźmierska, Wojciech Brzeziński

BookBook, Dzieje się!, Strefy cyberwojny, Agata Kaźmierska, Wojciech Brzeziński

Dzieje się! w BookBook Hoża: Strefy cyberwojny - Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński

Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z Agatą Kaźmierską i Wojciechem Brzezińskim autorami książki "Strefy cyberwojny" wydanej przez Oficynę 4eM.

Rozmowę poprowadzi Adam Szaja (Smak Książki)

 

Internetowe manipulacje nigdy dotąd nie były tak skuteczne, nie trafiały tak celnie i jeszcze nigdy nie byliśmy wobec nich tak bezbronni. Algorytmy sprawiają, że internet zmienia się w strefę cyberwojen o naszą przyszłość.
Ukrywający się za kilkoma linijkami komputerowego kodu napastnicy mogą zmienić wynik wyborów, powalić na kolana gospodarkę kraju albo zniszczyć komuś życie. Te same algorytmy, które sprawiają, że nasz świat stał się wygodniejszy, otwierają drzwi dla zupełnie nowych zagrożeń. Fake newsy to tylko początek.

W tym kontekście pojawiające się w mediach społecznościowych nagrania wideo, w których sprawnie zmanipulowano wypowiedzi polityków startujących w polskich wyborach samorządowych w 2018 r., można traktować jak niewinną zabawę i możliwą przygrywkę do tego, co dopiero nadejdzie.
W książce "Strefy cyberwojny" Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński sprawnie prowadzą nas przez świat wirtualnych zagrożeń i wskazują jak ich unikać. 

Kilka słów o bohaterach spotkania:

Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński są dziennikarzami Polsat News, m.in. współautorami programu popularnonaukowego "Horyzont Zdarzeń".
Agata Kaźmierska, dziennikarka redakcji zagranicznej Polsat News, była korespondentką m.in. w Afganistanie, Pakistanie, Iraku, Kongu i Jemenie. Za reportaże zdobyła m.in. Grand Press i nagrodę SDP.
Wojciech Brzeziński zdobył główną nagrodę w kategorii “News" na europejskim festiwalu CIRCOM, "Zieloną Gruszkę" SDP dla najbardziej obiecującego młodego dziennikarza Małopolski oraz Halabardę rektora Akademii Obrony Narodowej.

Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński

Czas: 26 listopada, środa, godz. 18:00

Miejsce: Księgarnia BookBook Hoża, Warszawa, ul. Hoża 29/31


Księgarnie BookBook to 98 księgarń na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się