Zmarł Jean Raspail

Zmarł Jean Raspail

Zmarł Jean Raspail

Udostępnij

W wieku 94 lat zmarł w sobotę w Paryżu francuski pisarz Jean Raspail, z przekonania monarchista, znany m.in. z wydanych w Polsce dzieł „Obóz świętych” czy „Król Patagonii”.

aspail zmarł kilka dni przed swoimi 95. urodzinami. Do szpitala Henry-Dunant w Paryżu trafił pod koniec grudnia ub.r., ale w  ciągu ostatnich tygodni z powodu pandemii koronawirusa nie mógł być odwiedzany przez swoich bliskich.

Za swoje przekonania przez wielu był podziwiany, przez innych potępiany. Ogłosił się „konsulem generalnym” Patagonii, bronił się przed skrajnymi poglądami politycznymi, określając się jako „rojalista”, „wolny człowiek, nigdy nie podporządkowany żadnej partii”.

Jego powieść „Obóz świętych” uznana została za wizjonerską. W 1973 roku Raspail przedstawił w niej fikcyjne zniszczenie zachodniej cywilizacji poprzez masową migrację ludności z ubogich krajów Trzeciego Świata. W 2011 roku dzieło zostało wznowione i zyskało status bestsellera w związku z kryzysem migracyjnym w Europie.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się