Ogólnopolska Izba Księgarń
Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida 2018 ,

Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida 2018 ,

Znamy laureatów 17. edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Udostępnij

Pisarz Wojciech Chmielewski, multiinstrumentalistka Maria Pomianowska, aktor Marian Opania oraz rzeźbiarze Jan Kucz i Antoni Janusz Pastwa zostali laureatami 17. edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Nagrodę za „Dzieło życia” otrzymał pianista Piotr Paleczny. Gala rozdania nagród odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio dla Ciebie.

Jak przypomniał przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski otwierając uroczystość, w ciągu szesnastu poprzednich edycji nagrodzono „76 wybitnych twórców, reżyserów, aktorów, muzyków, rzeźbiarzy mieszkających i tworzących na Mazowszu”. – Zaledwie dwa razy powtórzyło się nagrodzenie tej samej osoby. Być może dzisiaj trafi się kolejny laureat, który otrzyma ponownie nagrodę im. C. K. Norwida. Członkowie kapituł co roku mają naprawdę niezwykle trudne zadanie, ponieważ muszą wybierać spośród wielu zgłoszeń (…). To nie jest łatwy wybór, ale myślę, że – jak co roku – jest to wybór trafny – stwierdził.

W kategorii „literatura” nagrodzono prozaika, eseistę i krytyka literackiego Wojciecha Chmielewskiego za powieść „Belweder gryzie w rękę”. Nominowani w tej kategorii byli także: Maria Bigoszewska za tom poetycki „Wołam cię po imieniu” oraz Paweł Sołtys za zbiór opowiadań „Mikrotyki„.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się