Zygmunt Sierawski w StudioBookBook

Zygmunt Sierawski w StudioBookBook

Zygmunt Sierawski w StudioBookBook

Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z Zygmuntem Sieradzkimz okazji premiery tomu wierszy „Accidental Kameleon".  Rozmowę poprowadzi Miłka Skalska.

Zygmunta Sieradzkiego poznaliśmy już jako autora wspomnień "Nie płacz kiedy odjadę" (Czarna Owca). Teraz mamy okazje poznać jako poetę. Jak sam o sobie pisze: "Poezja jest dla mnie ucieczką. Mogę określić każde uczucie, nadać mu znaczenie w moim życiu. Pisanie przynosi mi ulgę i daje pogodę ducha. Czasami jest to reakcja na emocjonalny przypadek, który bulwersuje, i wtedy trudno jest mnie oderwać od kartki. Jest to jak spowiedź przed samym sobą i próba uszeregowania tego, co się stało. Wiersze piszę dla siebie od lat."

Zapraszamy do rozmowy.

Kilkas słów o autorze:

Zygmunt Sieradzki (ur. 1947) – wykładowca, specjalista ds. marketingu. Członek Australijskiego Instytutu Spraw Polskich (AIPA), juror na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni. W 1969 roku, po dwóch latach studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, wyjechał do RPA, gdzie ukończył socjologię na Uniwersytecie w Kapsztadzie. W 1980 roku wraz żoną i dwiema córkami wyemigrował do Sydney, gdzie rozpoczął karierę wykładowcy uniwersyteckiego i założył firmę konsultingową. W 2016 roku wyprodukował film dokumentalny w reżyserii Sławomira Grünberga o życiu i twórczości Wandy Sieradzkiej – "Nie płacz, kiedy odjadę". Obraz otrzymał I nagrodę w kategorii dokument na Festiwalu Filmów Polskich w Toronto. W 2019 napisał książkę pod tym samym tytułem. Jest to historia życia rodziny Sieradzkich i jej skomplikowanych relacji. W 2021 wydaje tomik "Accidental Kameleon". motywem przewodnim wierszy jest wiara w przypadek, który często nie jest przypadkiem.

 

Księgarnie BookBook to księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych w swoich księgarniach.

Kontakt:

Marytka Czarnocka, e-mail: marytka@bookbook.pl, tel. 885 440 003


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się