Ogólnopolska Izba Księgarń
Tygodnik Powszechny

Tygodnik Powszechny

Żywe ciało- czytaj w nowym numerze "Tygodnika Powszechnego"

Udostępnij

Są miejsca, gdzie symbolika tego święta jest wciąż żywa. Są też takie, gdzie jego znaczenia zaczynają się zacierać. Wtedy to, co miało zbliżać do tajemnicy, staje się pustą, niewygodną formą – pisze w Tygodniku Powszechnyym o Bożym Ciele Dorota Bidzińska w reportażu „Żywe ciało”.

Dlaczego ludzie wciąż budują ołtarze i uczestniczą w procesjach, zamiast jechać na przedłużony weekend? Czym różnią się procesje wiejskie od miejskich? Jak zmienia się rozumienie tego święta? Autorka pyta o to osoby zaangażowane w przygotowanie procesji Bożego Ciała na osiedlu wielkiego miasta i w podmiejskiej wiosce.

- Boże Ciało, to właśnie ciało, i dlatego w  tym dniu tak ważne jest przeżycie w ciele: przez konkret, przez pracę przy budowie i dekorowaniu ołtarza, przez zmysły. Czasem mamy problem z tym, że to tak się ma wyrazić – mówi jeden z bohaterów reportażu.

Artykuł znajdą Państwo w nowym numerze "Tygodnika Powszechnego", który pojawi się wyjątkowo w kioskach od wtorku, 13 czerwca (okładka w załączniku) oraz na: https://www.tygodnikpowszechny.pl/zywe-cialo-148463

Wraz z numerem dodatek specjalny: "Radość miłości" kard. Francesco Coccopalmerio. Jest to przewodnik po ósmym rozdziale adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka. Wstęp ks. Adam Boniecki.

więcej o wydaniu na:

www.TygodnikPowszechny.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się