3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki w Bydgoszczy

3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki w Bydgoszczy

3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki w Bydgoszczy

Udostępnij

Od 14 do 15 października bieżącego roku na terenie campusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbywać się będzie 3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki. Do Bydgoszczy przyjedzie wielu znanych autorów, spodziewać się też można licznej rzeszy czytelników z całego regionu.

W tym roku Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki odbywać się będzie w Bydgoszczy. Poprzednie dwie edycje odbywały się w podbydgoskim Osielsku. W zgodnej opinii organizatorów, czytelników i wydawców królowała tam bardzo fajna atmosfera. Jednakże dla wielu osób z województwa lokalizacja była kłopotliwa komunikacyjnie. Stąd decyzja o przenosinach do Bydgoszczy.

„W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 40 wydawnictw, głównie z naszego województwa, ale również z innych rejonów Polski. Dodatkowo obecnością zaszczyciło nas aż 20 autorów książek. W tym roku oczywiście liczymy na więcej wydawnictw, jak i większe grono autorów. Na miesiąc przed końcem zapisów już wiemy, że ten zamysł uda się nam zrealizować, gdyż zgłosiło się ponad 50 wystawców. Teraz wszystko już tylko w gestii czytelników, którzy mam nadzieję licznie nas odwiedzą” - mówi Krzysztof Drozdowski, pomysłodawca Festiwalu Książki.

W trakcie dwóch dni Festiwalu Książki odbywać się będą również premiery książek. Jedną z nich zaprezentuje Dominica Caddick, na co dzień mieszkająca w Anglii. Pomysł na książkę pt. „Gajowy” powstał w trakcie poprzedniej edycji Festiwalu Książki.

„W tym roku w trakcie paneli dyskusyjnych chcemy poruszyć wiele ważnych tematów dotyczących polskiego świata literackiego. Dyskutować więc będziemy na temat ochrony praw autorskich, >>modnych<< i opłacalnych metod druku, o tym jak wygląda obecnie rynek książki, czy jak możemy wspierać małe lokalne księgarnie” - dodaje Drozdowski.

W trakcie Festiwalu Książki swoje stanowiska będą również miały osoby produkujące samodzielnie literackie „gadżety”, takie jak m.in. zakładki do książek, będzie też stoisko z przedmiotami umownie nazwanymi „militarnymi”.

Zapisy na Festiwal cały czas trwają, chętni wydawcy nadal mogą zgłaszać swoje wydawnictwa do uczestnictwa w wydarzeniu. Wszyscy, dzięki dofinansowaniu wydarzenia ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa, mają zagwarantowane stoisko wydawnicze oraz nocleg w hotelu bez jakichkolwiek opłat.

Organizatorami Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki są Fundacja Będziem Polakami oraz Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego. Partnerem strategicznym Festiwalu Książki jest Wyższa Szkoła Gospodarki. Portale: Metropolia Bydgoska, Nasza Polska, Dziedzictwo Regionu oraz miesięcznik „Odkrywca” i BookRadio.pl objęły Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki patronatem medialnym.

Szczegółowe informacje: www.festiwal-ksiazki.pl

Zdjęcia do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/3-edycja-kujawsko-pomorskiego-festiwalu-ksiazki-w-bydgoszczy-organizatorzy

Źródło informacji: Fundacja Będziem Polakami


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się