90 rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego

90 rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego

90 rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego

Udostępnij

Czwartego marca 2022 roku przypada 90. rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego (1932–2007), reportera, pisarza, fotografika, mistrza literackiego reportażu, jednego z bardzo nielicznych polskich autorów, których książki są tłumaczone i publikowane na całym świecie

„Czytelnik” był zawsze i jest nadal głównym wydawcą dzieł Ryszarda Kapuścińskiego: począwszy od Buszu po polsku – pierwszego zbioru jego reportaży, poprzez Cesarza, który przyniósł mu międzynarodowy rozgłos, a nawet światową sławę, po cykl Lapidariów, pisany i wydawany aż do ostatnich lat jego życia.

Również obecnie w ofercie oficyny wydawniczej „Czytelnik” znajdują się tytuły dzieł Ryszarda Kapuścińskiego: Busz po polsku, Cesarz, Heban, Imperium, Jeszcze dzień życia, Podróże z Herodotem, Szachinszach, Ten Inny, Wojna futbolowa, a także Wiersze zebrane (tomik z płytą CD, na której swoje wiersze czyta sam autor).

Oferujemy również absolutną nowość, jaką jest książka Czesława Czaplińskiego pt. Ryszard Kapuściński. Życie w podróży, życie jako podróż, zawierająca zapis rozmów mistrza fotografii z maestro reportażu – o pisarstwie, fascynacjach poezją, teatrem i fotografią, o przemianach politycznych na świecie. Publikację ilustrują artystyczne zdjęcia Czesława Czaplińskiego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się