Aktywne czytanie w MOCAK-u:  Mali ogrodnicy w wielkim mieście

Aktywne czytanie w MOCAK-u: Mali ogrodnicy w wielkim mieście

Aktywne czytanie w MOCAK-u: Mali ogrodnicy w wielkim mieście

Udostępnij

W sobotę 15 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Mali ogrodnicy w wielkim mieście napisanej oraz zilustrowanej przez Martę Kulę-Ulatowską (Goldruk).

Wstęp 1 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

List bohatera tej opowieści – kosa Wirka – zachęci nas do zastanowienia się nad rolą przyrody w mieście. Jak możemy pomóc naszemu miastu i zamieszkującym je zwierzętom? Uczestnicy zajęć wyruszą wspólnie na poszukiwanie zieleni, a nawet będą sadzić rośliny.

Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Marta Kula-Ulatowska – krakowska artystka, malarka, projektantka ogrodów, edukatorka. Książka Mali ogrodnicy w wielkim mieście łączy jej pasje: piękne ilustracje i przyrodę.

Terminy kolejnych warsztatów aktywnego czytania w 2019 roku: 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się