Amazon niszczy niesprzedane książki

Amazon niszczy niesprzedane książki

Amazon niszczy niesprzedane książki

Udostępnij

Książki, telewizory, słuchawki, maseczki, a nawet drony – to tylko część produktów, które wyrzuca Amazon. W jednym z 24 centrów Amazona działających w Wielkiej Brytanii wykryto marnotrawstwo na dużą skalę. Były pracownik magazynu nagrał film, w którym pokazuje, co dzieje się z niesprzedanymi towarami.

Film pracownika upublicznił brytyjski dostawca treści telewizyjnych ITV News. W materiale widzimy m.in. pojemniki wypełnione zapakowanymi maseczkami, wiertarki, przedłużacze oraz inną elektronikę, ale i stosy książek.

Pracownik wyjaśnia, że w ciągu tygodnia dążono do narzuconego celu, jakim było wyrzucenie 130 tys. produktów. Połowa z nich była jeszcze zapakowana, a druga część miała pochodzić ze zwrotów, choć nadawała się do użytku.

Ujęcia z filmu pokazują również wewnętrzne dane koncernu, w których widać liczbę produktów wyrzuconych w ciągu jednego, wybranego tygodnia – było to ponad 124 tys. sztuk towaru. W tym samym czasie Amazon przekazał organizacjom charytatywnym 27 tys. produktów.

Gdzie trafiają wszystkie te rzeczy? ITV News przeprowadził własne śledztwo, w którym podąża za ciężarówkami opuszczającymi centra Amazona. Produkty elektryczne trafiają do miejsca, gdzie są utylizowane, a reszta kończy na wysypisku. Amazon ma jednak inne zdanie na ten temat.

“Nasze działania są skierowane w stronę całkowitego wyeliminowania utylizacji produktów. Chcemy je ponownie sprzedawać, przekazywać organizacjom charytatywnym lub poddawać recyklingowi” – tłumaczył Amazon w odpowiedzi dla portalu.

“Żadne produkty nie trafiają na wysypisko śmieci w Wielkiej Brytanii. Ostatnim elementem jest przekazanie produktów do pozyskania z nich energii, ale pracujemy nad tym, by takie sytuacje się nie zdarzały” – dodaje Amazon.

“Pracujemy nad całkowitym wyeliminowaniem utylizacji produktów, a naszym priorytetem jest odsprzedaż, przekazanie organizacjom charytatywnym lub recykling niesprzedanych produktów. Żadne towary nie są wysyłane na wysypiska śmieci w Wielkiej Brytanii. W ostateczności wysyłamy produkty do odzysku energii i jednocześnie ciężko pracujemy nad tym, aby liczba takich przypadków spadła do zera. Jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie naszego śladu środowiskowego i budowanie programu zrównoważonej gospodarki, którego celem jest zmniejszenie liczby zwrotów, ponowne wykorzystanie i odsprzedaż produktów oraz zmniejszenie liczby utylizacji” – napisało w odpowiedzi na pytania „Rzeczpospolitej” biuro prasowe Amazon Polska.

 
Autor: W
Źródło: Money.pl, Rzeczpospolita

za: ttps://rynek-ksiazki.pl

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się